Oszczędności w ogrzewaniu

Zaczęty przez anullka090, 05 Mar 2018, 08:41:33

« poprzedni - następny »

anullka090

Mam mieszanie w Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, co roku wydaje mi się że grzeje oszczędnie, nie odkręcam kaloryferów "na full", a co roku dopłacam kosmiczne sumy, po 600zl. I tu moje pytanie, czy ktoś ma magiczny sposób żeby faktycznie oszczędnie grzać zima? Bo przecież grzać trzeba, szczególnie że mieliśmy już problemy z grzybem w mieszkaniu.

milmix@op.pl

tu to trzeba dobrego prawnika oszczedzanie nic nie da ssm to jedna wielka machloja i oszusci

też z Suwałk

anulka - nie znam tego problemu a co roku mam niewielkie ale zwroty. Grzyb jednak nie rośnie w zimnym ani suchym mieszkaniu. Grzyb lubi ciepło i wilgotno. Naucz się lekko grzać a wietrzyć krótko. Używaj wyciągu kuchennego i nie susz szmat na grzejnikach. Zamykaj ogrzewanie już popołudniu żeby spać w chłodniejszym otoczeniu. Nic więcej nie doradzę ale wystarczy robić to z rozsądkiem. Miej cały dzień zamknięte okna a nawet uchylenie okien.

też z Suwałk

Wiele razy pisałem tutaj też o paleniu od góry w kotłach C.O. w domkach jednorodzinnych. Pomimo tego że daje to duże oszczędności, nikt jakoś się tym nie zainteresował. No może jeden, który pali właśnie tak i oszczędza niemałe pieniądze. Ludzie chcą tylko gotowej kasy a nikt jakoś nie próbuje myśleć.

Blokowiec

Ja doplacam co roku 1000-1500pln. Raz miałem 1500pln dopłacić,ale wtedy łagodna zima była i oszczędzalem,ale spółdzielnia elewacje robila to wyszlo drożej. 1500po ociepleniu bloku i łagodna zima????. Nie wiem od czego to zalezy. Może przez okna wysiewa,bo stare. Ale ogólnie dużo sąsiadów było niezadowolonych. Jedni musieli doplacac,drudzy dostawali minimalny zwrot lub na zero także nie wiem od czego to zależy.. może od współczynników wedle których wyliczają???? albo patrzą kto nie czepia się ich i na drugi rok dowalaja "a niech płaci" heh. Ciezki temat z tym ogrzewaniem. Najlepiej jakby zdjęli te podzielniki i wtedy każdy by miał zwrot i by grzał do oporu tak jak u znajomego... Ale wiadomo cebulakow jest,a każdy musi się zgodzić. A wiadomo jacy są ludzie niektórych to nie przeglądasz,bo on ma zwrot hehe. Janusze i Grażyny by musieli się zgodzić. ????

też z Suwałk

blokowiec - No nie!!! Jakoś pachniesz mi komuną. Wtedy ani wody ani grzania ani podgrzewania wody  nikt nie liczył a wszyscy się wietrzyli bo to zdrowo ale przy grzejących grzejnikach. No czy to logiczne? Przecież coś ileś kosztuje a panu bogu grzać niebo to chyba lekka przesada.

też z Suwałk

A ja ze swoimi zasadami mam ciepło i 700 zł zwrotu. I co powiesz mądralo?

też z Suwałk

Jak mówisz "robienie" elewacji nie ma nic do opłat za ogrzewanie bo to opłacasz z funduszu remontowego + dotacje. Płacisz jedynie za zuzyte ciepło. No ale każdy jest mądry na swój sposób. Jedni tak inni inaczej. Pozdrawiam.

Mch

A w moim bloku przeszliśmy na rozliczenie ryczaltowe,  mamy za sobą 2 sezony grzewcze.  Cały blok dostał zwrot, wszyscy zaczęli grzac jak należy, blok zrobił się cieplejszy. Wreszcie bo kiedyś tez musiałam dopłacać pi 500-600 zł mimo oszczędzania.

Do tez z Suwalk

No i wlasnie. Trafi sie taki "typowy Polski Janusz" co ma 700pln zwrotu. I na pewno nie zgodzi sie na zdjecie podzielnika ????

roci

Jak chcesz mieć w mieszkaniu + 30 to płać mądralo jeden z drugim. mam po 800 zwrotu, grzeje grzejnik w łazience i w mieszkaniu 21- 22,5 ciepełko i zero grzyba i wilgoci, myśleć.

laurapvae

assssssss

Janusze i Grażyny maja zwroty bo sąsiad za ścianą grzeje normalnie. Gdyby każdy tak"sprytnie" oszczędzał to nikt by zwrotu nie dostał bo blok byłby zbyt mocno wyziębiony.

asss

ps. najgorzej jak tacy oszczędni cie otaczają. Wtedy musisz ogrzać i swoje mieszkanie i ich po części. Stad duże dopłaty na koniec roku.

vi_to

Jeśli chcesz mieć duże oszczędności w ogrzewaniu to polecam dobrze ocieplić dom i zainwestować w pompę ciepła. Tutaj jest wyjaśnione jak działa pompa ciepła http://bm-pompyciepla.pl/pompy-ciepla-2/ Moim zdaniem naprawdę warto.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Czy jesteś człowiekiem?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć