Architekt do projektu domu

Zaczęty przez gwendolina, 16 Lis 2017, 10:09:03

« poprzedni - następny »

gwendolina

Czy możecie kogoś polecić? Dom ma być raczej murowany. Szukam solidnego i dobrego architekta.
Rodowita mieszkanka

starak

Jak sie przedstawia działka? Bo jeśli jest w miarę kwadrwatowa i prostokątna to moze lepiej jest poszukać sobie jakiegoś gotowego projektu domu?

Ostatnio sobie przeglądałem projekty domów i ciekawe projekty ma to biuro:
https://www.domywstylu.pl/

Szczególnie jesli chodzi o mniejsze metraże ( do maksymalnie 110 m2 - czyli takie, które mogą brać udział w programie mieszkanie dla młodych).

kubusiek

Ja też polecam gotowe projekty(wybrane z internetu) , później konsultacja z jakimkolwiek architektem i mieszkamy :) ogólnie projekt z  neta około 3 tys , ewentualne zmiany przez architekta 2 tys . Jesli chcesz ,żeby architekt zrobił projekt domu szykuj około 20 tys . dodatkowo trzeba pamiętac o nazewnictwie pomieszczeń w takim projekcie , bo ci podatek nalicza uuuu....

Beton

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Projekt domu nie kosztuje u architekta 20 tys. brutto. Dom wtedy musiałby mieć chyba z 1000 m2 za tą cenę.
Zależy o jakim Pan myśli metrażu. Proszę podać więcej informacji to się to wyceni.
Poza tym adaptacja domu gotowego nie zawsze wynieść może 2 tys. zł. Zależy czy chodzi o podpiwniczenie i o jakiej wielkości zmian jest mowa. Niektórzy w 3/4 zmieniać chcą projekt.

Pozdrawiam

freddy

Ludzie budują domy których koszt wynosi 300 tys. zł i chcieliby projekt za 1500zł, no i oczywiście na wczoraj. Może skoro niektórzy mają takie oszczędne podejście do tematu projektowania powinni również przy wizycie u lekarza lub  
prawnika potargować się, bo tamci kasują za 15 minutową konsultację 100zł i jakoś nie ma beczenia że drogo

robert7979

Większość i tak kupi gotowca w internecie

walek07

Bzdury kompletne... za projekt średniej wielkości domu z parterem i 1 piętrem, oraz podwójnym garażem zapłaciłem 7 tysięcy. Skąd wzieliscie Państwo te 20 tys?

marii

Ja również 20 bym nie zapłaciła ale kto bogatemu zabroni:) Wszystko zresztą zależy jaki to ma być dom, jaka wielkość domu czy jaki kształt działki. U nas był problem bo działka jest bardzo wąska ale znaleźliśmy coś dla siebie w firmie Archeton: http://www.archeton.pl/projekty-domow-na-waska-dzialke. Oczywiście jak się robi projekt indywidualny to tez inne koszty ale po co przepłacać?

madam4

Solidnie projektują domy ci fachowcy http://ecoreadyhouse.com/pl Mają spore doświadczenie, więc nie będzie problemu, żeby dostosować dom do swoich potrzeb i upodobań. Praktycznie każdy dom projektują, więc każdy wybierze coś dla siebie. Nie są bardzo drogie ich projekty.

bleee

Projekt domu to podobnie jak obraz, każdy lubi innego malarza i inny styl. Narzekacie Państwo, że architekci to nicponie i zawalają terminy? Jeżeli biorą za projekt minimalną stawkę za dom powiedzmy 3,5 tyś ( plus pozostałe branże to w sumie około 8 tyś ) to żeby przeżyć muszą brać bardzo dużo projektów, później nie wyrabiają się w wykonaniem ich. Jeżeli chcą Państwo szybko i dobrze to proszę zapłacić powiedzmy dla architekta za miesiąc jego pracy nad Państwa domkiem powiedzmy 8tyś ( łącznie 15 tyś zł z branżami), po opłaceniu Zusu, składki członków izby, ubezpieczenia, opłaty za lokal, drukarek, programów komputerowych, paliwa, samochodu itp . zostanie mu 2-3 tyś zł i z pewnością nie zawali terminu a skupi się na Państwa sokrupie. 

ma_rysia1

Najpierw lepiej sprawdzić czy architekt jest rzetelny i czy wywiąże się z poleconego mu zadania, żeby potem nie było płaczu i zgrzytania zębów https://vindicat.pl/faq/jak-zlecic-windykacje-wierzytelnosci/
Marysia

moderators

Można też jak najbardziej szukać wśród gotowych projektów domów. Tutaj masz pracownię projektową z Białegostoku - https://www.dominanta.pl/projekty-domow - mają fajne projekty .

Ada4

Myślałam, że posiadanie takiego garażu to naprawdę dodatkowy atut. Oprócz tego że można w nim parkować samochód to może być to miejsce przechowywania różnych akcesoriów ogrodowych. Fajny projekty widziałam na stronie http://www.archdesign.pl/projekty/garazy Powinniście coś tam znaleźć dla siebie.

marcysia

A czy wiecie może czy firma http://www.palladium.com.pl projektuje też domu? Czy można do nich się zgłosić w tej kwestii? Właśnie kolega pokazywał mi jakie zaprojektowali mieszkania i hotele i byłam pod wrażeniem. Chciałabym, żeby zaprojektowali mi bliźniaka o ile jest to możliwe.

 

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Podaj wynik działania: 4.x.2:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć