Problem z alkoholem

Zaczęty przez olix, 03 lis 2017, 14:33:47

« poprzedni - następny »

olix

Witam mam problem otóż mam mamę z poważnym problemem alkoholowym nie potrafię jej pomóc i nie wiem gdzie mam się udać o pomoc dla niej czy może ktoś mi pomóc?

też z Suwałk

rozwiązanie

Musisz ją przekonać że musi się leczyć i zaprowadzić na odwyk do szpitala psychiatrycznego, później terapia AA i powinno pomóc. Wiem, że się da, bo pomogliśmy tak ojcu.

deff

Proszę nie pisać, że ktokolwiek cokolwiek MUSI. To zrzuca odpowiedzialność za chorobę matki na autora tego wątku. Alkoholik sam jest winien swojej choroby i sam musi wiedzieć i czuć, że musi się leczyć. NIKT go do tego nie zmusi jeśli sam nie będzie chciał. Oczywiście trzeba go wspierać w jego staraniach i trzeba mówić mu jak ważne jest leczenie.

Autorze/autorko jest wiele miejsc w Suwałkach gdzie Twoja mama otrzyma pomoc, możesz zacząć od szpitala psychiatrycznego - jest tam poradnia dotycząca uzależnień. Wykaz miejsc, gdzie można uzyskać pomoc znajdziesz na stronie urzędu miejskiego http://um.suwalki.pl/dla-mieszkanca/zdrowie/opieka-psychiatryczna-i-leczenie-uzale-nie/

Szukając przez Google znajdziesz też na pewno miejsca spotkań grup AA - na miejscu na pewno podpowiedzą Ci co mógłbyś/mogłabyś zrobić.

Warto zajrzeć też na stronę Al-Anon - to grupa wsparcia dla rodzin i przyjaciół osób z alkoholizmem - na pewno znajdziesz tam wsparcie i porady.

Trzymam kciuki za Twoją mamę, ma wspaniałe dziecko ;-)
Powodzenia!

Trzeźwy alkoholik

Osoba chora na uzależnienie od alkoholu nie jest sama sobie winna. Alkoholizm jest chorobą przewlekłą ciała, duszy i umysłu. To tak jakby powiedzieć cukrzykowi "Jesteś sam sobie winny". Trzeba próbować przekonać mamę, że jest uzależniona i od lekarza rodzinnego wziąć skierowanie na leczenie. Na początek proponuje na ul. Sportowej 24 Ośrodek Terapii Uzależnień odział dzienny. W Google można wpisać "Fazy uzależnienia od alkoholu" jeśli chociaż jeden punkt się potwierdzi trzeba koniecznie mamie pomóc. Alkoholizm jest chorobą śmiertelną.

lio

Udaj się do Miejskiej (Gminnej)Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - takie problemy należą do ich zdań

Szybki

Komisję rozwiązywania problemów alkoholowych odradzam wszystkim,taka instytucja jest tylko po to aby komuś przy spożyć problemów,wizyta zakończy się nakazami i zakazami prawnymi co tylko zwiększy bunt i obawę u osoby chorej a pózniej picia.,a przecież nie chcemy zaszkodzić nikomu prawda??Taka sportowa 24 to bardzo dobry kierunek,tylko że tam są spotkania od pon.-piątek po kilka godzin,może kolidować z pracą ale powtarzam,bardzo dobry kierunek,Są też poradnie w szpitalu psychiatrycznym gdzie można chodzić na spotkania grupowe raz w tygodniu i do tego spotkanie indywidualne z terapeutą

Crashed 737-800

Hej,

Moja rada jest taka aby przede wszystkim nie ulatwiac jej picia i mowic o korzysciach z nie picia.
Musi sama wiedziec w jakim bagnie jest i chciec cos zmienic inaczej mozesz sie starac... wiem bo sam pilem...

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć