Pies ze schroniska

Zaczęty przez MThomas63, 03 Paź 2017, 13:46:09

« poprzedni - następny »

MThomas63

Chcemy z mężem wziąć psa ze schroniska, ale nie wiemy za bardzo, jak się do tego zabrać. Jaką rasę polecacie? Małego czy dużego? Młodego szczeniaka, czy staruszka, który nie miał lekkiego życia?

Pozdrawiam,
Małgorzata Benchen

deff

Musicie pomyśleć jaki tryb życia prowadzicie - czy jesteście kanapowymi leniuszkami czy raczej Wasz żywioł to przygoda ;-) jeśli macie dzieci również powinniście wziąć to pod uwagę - pies wtedy musi lubić dzieci a i dzieci powinny być na tyle duże, żeby nie zrobić (niechcący) np. krzywdy psu.

Generalnie proponuję poszukaćw internecie porad dla przyszłych właścicieli psiaków ze schroniska - jest tego masa i znajdzie się tam dużo ważnych informacji, z poradami jak radzić sobie z trudnościami włącznie.

Pies ze schroniska jest po przejściach - musicie wiedzieć i być nastawieni na to, że mogą być z nim problemy, przynajmniej na początku, pies może sprawdzać czy go nie oddacie - to często bardzo poranione zwierzaki. Polecam najpierw lekturę dla doszkolenia się a potem, gdy będziecie wiedzieć jaki charakter psa Wam odpowiada najlepiej chyba będzie zapytać pracownika schroniska, który psiul będzie odpowiedni - tak by nie było obustronnego rozczarowania. Powodzenia!

julijeczka

Ja myślę, że warto w tym temacie popytać znajomych :) To się naprawdę zaskakująco często sprawdza :)

madam4

Na pewno warto wziąć takiego zwierzaka ze schroniska. Warto o tym pomyśleć. Później warto wybrać odpowiednią karmę dla pieska. Szczeniaki potrzebują specjalnych składników. Warto kupić im karmę z dobrym składem. Ta   https://www.maxandmrau.pl/product-pol-889 ma w swoim składzie, wszystko, co jest potrzebne, by zwierzak zdrowo się rozwijał.

bezowa

To dobry wybór, psy ze schroniska też potrzebują miłości. Swoją drogą, gdzie kupić wszelkie niezbędne rzeczy dla takiego psa? Mam na myśli karmę, legowisko, smycz i ewentualnie zabawki? Znacie sklep https://www.krakvet.pl/ ? Ceny tam są znacznie niższe, niż w innych sklepach zoologicznych.

simka

Mam psa ze schroniska i nie żałuje tej decyzji. Jednak bardzo lubi ucieczki. Wraca po jakiś czasie ale jest obawa że może go jakieś auto przejechać. Dlatego kupiłem obrożę z nadajnikiem gps a w smartfonie mam aplikację bezpieczne zwierze która mi sygnalizuje kiedy pies opuści określony teren.

moderators

Sam kiedyś miałem, i to był najfajniejszy zwierzak jakiego miałem.

 

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Podaj wynik działania: 4.x.2:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć