Jak oduczyć psa siusiania w mieszkaniu?

Zaczęty przez Misia34, 25 Mar 2017, 07:42:24

« poprzedni - następny »

Misia34

Witam serdecznie,
od ponad roku mieszka z nami mały kundelek. Niestety, mimo licznych prób, nie udaje nam się oducczyć go siusiania w domu. Radzimy sobie z tym jakoś, stosujemy płyny neutralizujące przykre zapachy (np. Antyodor), no ale ile można. Czy macie jakies SKUTECZNE sposoby na to, aby piesek wreszcie postanowił siusiać na dworze? ;)

hans

Psss

Trudno powiedzieć bez dokładniejszych informacji, co do "charakteru" sikania ;) , tzn. czy tylko posikuje czy też leje na całego. Czy to pies czy suka, jak często jest wyprowadzany itd. Jeśli uważacie, że zrobiliście wszystko co moźliwe w kwestii treningu czystości, to sugerowałabym jeszcze konsultację u weterynarza. Czasem psy posikują w domu z powodu kłopotów zdrowotnych (bakterie w moczu, problemy z nerkami itp), czyli po prostu nie są w stanie utrzymać moczy choćby nie wiem jak się starały ;) i trzeba wprowadzić leki.
To taka moja porada. Pozdr.

Kingee

Można jeszcze spróbować z podkładami - matami dla psa, ktrore leżą normalnie w domu.
Czy psiak jest mały? Na małe działa sposób na gazetę, czyli kłaść gazetę tam gdzie siusia i stopniowo przenosić ją w kierunku drzwi, wtedy na sikj pies powinien czekać pod drzwiami.
Są też spraye odstraszające i neutralizujące zapachy, które mają 'odstraszyc' psa od danego miejsca, ale nie znam ich dzialania.
No i moze pies ma po prostu jakas chorobe lub bakterie i dlatego posikuje.

mirelcia

oddac do schroniska
Sam się oddaj do schroniska.

baton

Skutecznym środkiem na pozbycie się przykrych zapachów jest Dog Odor Eliminator - VetExpert. Nie maskuje, ale całkowicie eliminuje nieprzyjemną woń. Może być stosowany na wszystkie miejsca, które są źródłem nieprzyjemnego zapachu (podłoga, dywany, klatki, materiały itp).

Lex1305

Hej, podrzucam wam treściwe wskazówki, jak to zrobić. Mam nadzieje, że coś z tego pomoże :) https://www.adaptil.com/pl/Blog/Jak-nauczyc-psa-zalatwiac-sie-na-spacerze

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Polski?.:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć