Pomoc suwalskiej slużby zdrowia

Zaczęty przez ODPOWIEDZIALNOŚĆ, 04 Wrz 2016, 12:31:18

« poprzedni - następny »

HiHIHI

Potraktowały temat rzetelnie gazety i tvp,. ale jaja dla nich to temat  żeby zwiększyć poczytność i oglądalność. To komercja. Żywią sie "krwią", tym co jest najlepiej poczytne i najchętniej oglądane.

IP-zapisane

@HiHIHI a czego Twoim zdaniem zabrakło w artykule Gazety Współczesnej?
Każdy czyta i ogląda to na co ma ochotę.
Ja np najchętniej oglądam serial "Na Dobre I Na Złe" a czytam aktualnie "Szpital w Suwałkach. Dzieje i ludzie. 1842-1985-2015" Andrzeja Matusiewicza".
Niestety w BP w Suwałkach gdzie odbyła się premiera tej książki nie było ani jednego egzemplarza a o Autorze nic praktycznie nie wiedziałem.
Ale co tam dla mnie 80zł jak ostatnio niewiele mniej zapłaciłem za najaktualniejsze wydanie amerykańskiego podręcznika akademickiego przetłumaczonego na język polski liczącego 510 stron

administrator

Nowa odsłona forum.

Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na serwis@suwalki.info .

Oczernianie

dot . art . we Współczesnej
Artykuł Pani jest bardzo stronniczy, sam tytuł od razu wskazuje winnego:" Ratownicy nie zauważyli..." Każdy kto ma trochę oliwy w głowie, i chciałby wyjaśnić problem, a nie tylko zrobić sensację i rozgłos, przeczytałby dokumenty rzetelnie. Wynika z nich owszem, że ratownicy nie widzieli objawów udaru , ale sam syn tłumaczy, że kilka godzin później,   w SOR, nie widzieli ich również  internista jak i neurolog - więc Ratownicy nie mogli ich widzieć- może trzeba dojść do wniosku, że na tamten czas tych objawów jak i udaru jeszcze nie było.Pani redaktor podłapała temat , ale jak to we Współczesnej fakty są mniej ważne znalazła się osoba poszkodowana - jest sensacja - mam artykuł, ale już sam tytuł jest krzywdzący dla Ratowników i to oni powinni złożyć zawiadomienie o znieważaniu Funkcjonariusza Publicznego. Z drugiej strony firma Tri-med której logo widnieje na karetce zdjęcia artykułu powinna podać Współczesną do sądu ponieważ zrobiła im  Pani super anty reklamę.

Nadmienię tylko że pani Irena P. - ma owszem 77 lat , ale cała reszta artykułu to brednie.

Poszkodowana całymi latami nie wychodziła z domu, została do tego zmuszona po śmierci męża , wyprawa do zieleniaka ok 50 metrów zajmowała godzinę a wejście na pierwsze piętro to wyprawa na MONT EWEREST. Stek bzdur które fajnie sie czyta, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Pani Irena jest bardzo chorą osobą, niewydolność krążenia, miażdżyca, cukrzyca, migotanie przedsionków, gigantyczna otyłość i wiele innych  - taki stan rzeczy świadczy że osoba ta może w każdej chwili doznać udaru czy zawału albo śmierci. I tu nikt nie ma prawa udowadniać że jeśli objawy wystąpiły dziś to do udaru doszło wczoraj, bo nawet najlepszy Ratownik czy Lekarz nie może zauważyć tego czego nie ma.

Bardzo przykro że doszło do takiej sytuacji , ale nie można obrażać się na los i na siłę szukać winnych. Dziesiątki chorych wychodzi ze szpitala do domu po wyleczeniu np. zapalenia płuc a jutro umiera w domu na zawał czy udar mózgu - i kogo wtedy winić. Jeśli tak rozpatrywać sprawy każdy pacjent szpitalny przed wypisem powinien mieć z NFZ wizytę u jasnowidza - bo co jeśli potrąci go w drodze do domu samochód- kto wtedy zawini lekarz z Sor, czy Ratownik który przywiózł go do szpitala tydzień temu.  

Rodzina

Widzę że zna pani bardzo dobrze sytuację ale tylko z pozycji chyba  ....  sąsiadki , czy pójście do sklepu na ulicę Witosa to jest 50 m ,o czym pani pisze o jakich latach niewychodzenia proszę wybaczyć ale chyba nie siedziała pani cały czas w oknie zresztą i takie ludzie mają hobby ? Nikt nie mówi i nie pisał że to była wysportowana  kobieta ,to była kobieta sprawna jak na swój wiek ,tak była bardzo dzielna po śmierci męża tylko        zastanawiam co to ma do rzeczy        nam chodzi o co innego , czy ta schorowana osoba ma już być inaczej obsłużona przez służby medyczne bo ma 77 lat i zdiagnozowane różne przewlekłe choroby,to co na takie osoby stawiamy krzyżyk czy jak pani pisze tak wyniośle o Mont Ewereście to mam nadzieję że pomogła jej pani przynajmniej jeden raz dotrzeć na szczyt
Uważa pani że wszystkie służby medyczne działały ok ale widzi pani syn to widział inaczej i możemy zastanowić się dlaczego ,może dlatego że patrzył najpierw na nią jak na człowieka a nie na aparat medyczny nie opierał sie na liczbach ,miał wrażliwość i tzw.przeczucie że coś jest nie tak ,czy nie powinni tych cech mieć ludzie udzielający pomocy bo jak wypowiadała się pani dyr. pogotowia byli to doświadczeni ratownicy to stwierdzenie jest niestety odbiera się negatywnie w tym wypadku
Logika pani rozumowania jest zdumiewająca zastanawiam się jaki pani ma w tym interes , tutaj zadaje się pytania nie oskarżenia do tych spraw są inne służby i wyznaczeni  biegli pisze pani że nikt nie ma prawa udowadniać a jakim prawem ma pani  tak pisać  że nikt nie ma prawa sytuacja musi być wyjaśniona dla dobra przyszłych pacjentów jeśli było wszystko ok to nikt nie ma czego się obawiać i pani również ale jeśli dzięki  temu nastąpi np.inne czy dokładniejsze  diagnozowanie ,zmiana procedur,życzliwe podejście do zbolałego pacjenta , mniejsze obciążenie godzinowe np. ratowników ,spowodowanie aby praca ich wszystkich była mniej stresująca itd to już będzie dużo

IP-zapisane

No to sprawa już chyba zamknięta bo "Rzecznik wykopu" już się wypowiedział i druga strona(też?).

To na pewno sprawka Diabła,nic się nie zmieniło odkąd Kain zabił Abla.
Więc przekażmy sobie znak pokoju.

A ja polecam wszystkim rejestracje w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta-to tylko parę kroków a większość z nas prawdopodobnie będzie korzystała kiedyś z lekarza(niektórzy nawet nie korzystali a mieli tam wpisy:).

A także sprawdzanie u kogo się leczą w Rejestrze Lekarzy Naczelnej Izby Lekarskiej-bez rejestracji online.

A jak ktoś ma stopień lub tytuł naukowy to za co go dostał można sprawdzić na stronie nauka-polska-też online bez rejestracji.

Do siego roku !

IP-zapisane

@ODPOWIEDZIALNOŚĆ odezwij się do mnie na mój e-mail allemail@10g.pl jak możesz i masz ochotę.

ODPOWIEDZIALNIOŚĆ

Dziękuję wszystkim życzliwym  za wsparcie i miłe słowa i tym drugim ... też
ponieważ dostaję jakieś dziwne sygnały czy pogróżki aby nie kontynuować
sprawy  postanowiłem założyć temat na blog.pl o tym samym tytule czyli : Pomoc
suwalskiej służby zdrowia , myślę  że osoby te działały impulsywnie
nie zastanawiając się i nic z tym nie będę robił na tą chwilę , na pewno nie
skończe tematu aby ktoś poczuł sie lepiej ,jedyną osobą która mnie interesuje
jest moja mama i to ona i obecni oraz przyszli pacjenci mają czuć się lepiej
dziękuję jeszcze raz i życzę przede wszystkim zdrowia

@ODPOWIEDZIALNOŚĆ

IP-zapisane

@ODPOWIEDZIALNOŚĆ no i na e-mail się nie odezwałeś a nie da się wszystkiego napisać na forum.
Twojego tematu na stronie blog.pl także nie znalazłem.

IP-zapisane

@ODPOWIEDZIALNOŚĆ zresztą moim zdaniem dobrze,że ktoś ze Szpitala napisał w jakim stanie zdrowia była Twoja mama.
Ale te dane powinny być ustawowo chronione. A tym bardziej nikt nie powinien próbować ośmieszać Ciebie i Twojej matki tymi danymi.

Po za tym @Rodzina to jakaś Twoja rodzina?
Przecież ta osoba się bawi w tą głupią szopkę z Suwalską Służbą Medyczną a do tego piszę bzdury

IP-zapisane

Zresztą w ogóle świetne tłumaczenie na usprawiedliwienie odmowy zabrania karetką do Szpitala:
"Przecież ona i tak była schorowana to w każdej chwili mogła dostać Udaru lub nawet umrzeć".

IP-zapisane

@Rodzina Ty tak bardzo chcesz pomóc tym pracownikom Szpitala?
Powiem Ci szczerze,że ja sam nie chciałbym za bardzo poznać średniego wynagrodzenia pracowników medycznych w tym Szpitalu.
Mówię o pracownikach medycznych bo tam transportem jedzenia,śmieci,narzędzi chirurgicznych,leków,prześcieradeł,środków higienicznych i sprzątaniem Szpitala zajmuje się Firma Impel która zatrudnia na umowę o pracę tylko ze stopniem niepełnosprawności a reszta bierze około 900zł na rękę na umowę-zlecenie.
Wydawaniem jedzenia zajmują się te same salowe Impela które machają mopem między czasie za 900zł.

A czemu mnie nie interesuje za bardzo ich wynagrodzenie? Bo pewien Specjalistyczny Szpital z województwa podlaskiego opublikował średnie wynagrodzenie WSZYSTKICH pracowników Szpitala z 2012 roku i wyszło 34,896,12zł brutto a łącznie z kosztami po stronie pracodawcy średnio ponad 41 tys.zł na osobę.

Ja zakładam,że w naszym Szpitalu było by one wyższe.

Oni potrzebują zupełnie innej pomocy

IP-zapisane

A no i zapomniałem. Transportem trupów też chyba w większości przypadków zajmują się pracownicy firmy Impel.
I z tego co wiem jest to ich "ulubiona" zajęcie w tym Szpitalu.
Jak Twoja mama ważyła 115 Kg to zapewne by wyli z zachwytu

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Witam okazuje się że są trudności z odszukaniem bloga
może ten link będzie pomocny
http://marek6.blog.pl/2016/09/10 przepraszam z góry
za drobne myślę niedociągnięcia w prowadzeniu go
pzdr,

aidielz

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Podaj wynik działania: 4.x.2:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć