Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info

Kategoria ogólna => Kultura, rozrywka, sport, oświata => Wątek zaczęty przez: ukla w 18 Sty 2008, 14:41:00

Tytuł: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: ukla w 18 Sty 2008, 14:41:00
W tym roku ukończę naukę w gimnazjum. Przez ostatnie 2 miesiące każdy zadaje mi pytanie: gdzie dalej będziesz się kształcić? Otóż właśnie nie wiem! Interesują mnie licea. W chwili obecnej uczęszczam do 3 gimnazjum, które jest połączone ( jak z pewnością wiecie) z II liceum. I zupełnie nie mam o nim zdania! Błagam opiszcie mi swoje liceum do którego uczęszczaliście lub uczęszczacie. Bardzo mi zależy na waszej opinii. Z niecierpliwością wyczekuję waszych odpowiedzi.
Tytuł: Re: Najleprze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Pawy w 18 Sty 2008, 15:16:22
Skoro się tam uczysz i masz kolegów to powinnaś mnie zdanie na temat tej szkoły - widocznie albo nie chcesz albo się nie interesujesz za mocno.
Tytuł: Re: Najleprze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: dawidf w 18 Sty 2008, 15:30:39
Najlepsze jak już...
Tytuł: Re: Najleprze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: thebanana w 18 Sty 2008, 16:03:32
To może najpierw napisz, jak idą Ci nauka i testy gimnazjalne, bo nie pójdziesz chyba do szkoły, dzięki opinii, jaką usłyszysz. Twoim celem powinno być dalsze poszerzanie horyzontów i wiedzy i pod takim właśnie kątem szukaj odpowiedniego liceum. Chociaż tak naprawdę wystarczy wola nauki, nie ma czegoś takiego, jak \"lepsze\" liceum i \"gorsze\".
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: vanillacat w 18 Sty 2008, 16:03:56
ALe liceum profilowane czy LO?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: ukla w 18 Sty 2008, 17:22:18
To powiem tak: na półrocze mam średnią 4.80. Myślę o liceum ogólnokształcącym. Zależy mi na waszej opinii, bo moim zdaniem otoczenie jest istotne. Zależy mi, aby nauczyciele, którzy będą mnie uczyć byli wymagający i aby dobrze tłumaczyli( muszą być wymagający, abym była zmuszona do nauki, bo jakoś jak się ode mnie nie wymaga, to się nie uczę, taka dziwna jestem) i właśnie dla tego chcę usłyszeć waszą opinię na temat tych liców.
PS. Przepraszam za wszelkie błędy ortograficzne.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: ukla w 18 Sty 2008, 17:23:39
Acha, a wyników testów próbnych jeszcze nie ma.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Oluś w 18 Sty 2008, 22:28:18
Słuchaj, ja się ucze w 1lo. Jestem w drugiej klasie. Powiem, Ci, ze zalezy na jakich nauczycieli trafisz. Jka idziesz do klasy c alco d to masz bank ze bedziesz miała wymagajacych nauczycieli. Ale praktycznie chyba każdy wymaga dużo, jak uczy Cie rozszerzonego przedmiotu. Inni generalnie rozumieją że pewne rzeczy Ci są do życia zbędne. Kucia w mojej klasie przynajmniej wybitnie duzo nie ma. Mam przyjaciółke w 3lo to ona ze dwa razy wiecej uczy sie ode mnie. Tzn chodzi mi o to, że jakoś inaczej to wygląda. Bo ja nie siedze nad ksiązaki dzien i noc i pał nie mam. Poza tym fajnie jest bo nie ma czegos takiego jak zawalony tydzien sprawdzianami. Conajwyzej dwa w tygodniu. Kart raczej u mnie w klasie niezapowiedzianych tez nie robia.
Jeśli chodzi o atmosfere to Ci powiem, ze ja nie zamieniłabym tej szkoły na żadną inną. Strasznie początkowo nie chciałam tam iśc, ale teraz to jest naparwde świetnie.
Taka moja opinia:)
pzdr
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 19 Sty 2008, 00:27:04
To wszystko moje dzieciaczki prawda, kiedyś dawno, dawno temu był sobie zakon bożeny, czyli 1lo, było sobie nowe 3lo, niewiadomo jeszcze jakie i było sobie 2lo czerwone. Do 2lo szły dzieciaki praktykujących katolików, do 2lo dzieci alkoholików lekarzy, działaczy pzpr. Może trochę upraszczam, ale mnie uczył historii mgr burak, który był swego czasu aktywnym członkiem pzpr, a wychowawczynią była również mgr fil. rosyjskiej, działaczka z pzpr po stażu w moskwie. I dzisiaj moje drogie dzieciaczki nie chodzę do kościoła, mam lewicowe poglądy, tak to wygląda, coś w tym jest. Radzę dobrze się zastanowić i rozważyć, czy popierasz bogatych i tłustych, m.in. kościół katolicki, który nic nie robi dla ludzi, poza budowaniem niepotrzebnych nowych kościołów - kasa którą im dają ludzie na tacę jest marnowana. Owsiak nie marnuje kasy, ale on jest tylko jeden, a kościół jest powszechny :)Należy też się zastanowić czy jest się za aborcją czy przeciw, czy przeciw gejom czy za czy za gumkami czy przeciw (według kościoła lepiej  jest się zarazić hiv, niż nałożyć gumkę)itd. Jeśli ma się poglądy konserwatywne, czyli takie jak kościół katolicki to jest to jeszcze argument by iść do 1lo. Bo potem to zaważy na waszym życiu i wypaczy wasze myśli. Trudno będzie się stać człowiekiem mądrym po 1lo, to będzie bardzo trudne, niejako wbrew własnej naturze. Lo wchodzi w wasze umysły i je zmienia na całe życie, wpływ otoczenia, nauczycieli i rówieśników jest nie do przecenienia. Pomyślcie dzieciaczki, pomyślcie.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 19 Sty 2008, 00:29:48
powinno być: (...)Do 1 lo szły dzieciaki praktykujących katolików(..)
Do 1, do 1lo, chyba każdy wie, że 1 lo to katolickie lo:)
sorry za pomyłkę klawiatury
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: clod w 19 Sty 2008, 07:55:44
tajna
Zbytnio upraszczasz i uogólniasz. Ja chodziłem do 2LO i  ciekaw jestem do której kategorii mnie zaliczysz do dzieci alkoholików czy działaczy  :lol:

Jeżeli chodzi o nauczycieli języka rosyjskiego to jest normą, że każdy student filologii rosyjskiej na trzecim roku ma możliwość by wyjechać na kilka miesięcy do którejś z uczelni na wschodzie, np. UW jeździ na uniwersytet Łomonosowa w Moskwie, a jeżeli ktoś ma możliwości to korzysta z wyjazdów podyplomowych. Ręczę, że nic tak dobrze nie uczy języka jak zmuszenie do używania go na co dzień za granicą.

No ale pewnie masz też za złe, że angielskiego w szkołach uczą ludzie, którzy mieli staż w Anglii czy stanach...

A co do polityki w szkole to mnie akurat nauczono antykomunizmu, miałem lekcje historii z materiałem nieco wybiegającym poza ówczesny kanon, z panią od Polskiego niezbyt legalnie oglądaliśmy koncerty Jacka Kaczmarskiego, a i zdarzały się heappeningi z okrzykami "znajdzie się pała na dupę generała".

Jeżeli chodzi o sprawy religii to najważniejszy jest stosunek jaki panuje do onej w domu.

Ja uczyłem się w 2LO gdy jeszcze mieściło się na ul. Przytorowej  (pamiętam przeprowadzkę na Kościuszki) i bardzo miło i ciepło wspominam swoja szkołę.

*****************************************
A co do pytania głównego wątku, to nie mam zdania. Według rankingów ogólnopolskich to 1Lo jest z Suwalskich najlepsze, ale najlepiej na ten temat winni wypowiedzieć się zeszłoroczni maturzyści, co teraz robią, do jakich szkół udało im się pójść i jak im tam idzie. Moim zdaniem to w tej chwili jest adekwatna odpowiedź na zadane pytanie.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 19 Sty 2008, 10:37:05
Historia, historia....

a dzieciak chce byście mu coś poradzili - tu i teraz.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: vanillacat w 19 Sty 2008, 10:51:51
Ja chodzilam do LE i uwazam ze to byl dobry wybor.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Klezmerka w 19 Sty 2008, 10:52:55
Oj, tajna, upraszczasz i to bardzo. Chodzę do 1LO, ogólnie 1 klasa to był dla mnie wielki szok i zaciskanie zębów z bezsilności... Jeśl nie jesteś orłem, a słabe oceny zabierają Ci motywację, nie idź do 1!!! Ja w sumie do dziś nie wiem, czy to był dobry wybór... :/ Zobaczymy przy naborze na studia... :/
PS: Aha, tajna, liceum do osobistego spojrzenia na życie nie ma nic do rzeczy. No chyba, że idziesz tam bez wykształconych już poglądów i poddajesz się łatwo wpływowi innych... Ja tam swoich poglądówt nie zmieniłam, 1LO nie ma takiej władzy, żeby zrobić z niewierzącego wierzącego czy moherka z lewicowca. Nasze wybory i poglądy zależą tylko i wyłącznie od nas, szkoła nie narzuci nam spojrzenia na świat.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Oluś w 19 Sty 2008, 11:02:19
hej, ale ja tylko poiwedziałam co sądze nic wiecej.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: ukla w 19 Sty 2008, 11:07:00
A jak jest w IIILO?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 19 Sty 2008, 17:36:31
Widocznie ja byłem w klasie, w której uczyły się same dzieci alkoholików, działaczy pzpr i ludzi o poglądach lewicowych. Tylko kilka osób chodziło do kościoła, z chłopaków chyba tylko ja. Nauczyciele również mieli lewicowe poglądy, nie chodzili do kościoła, tak trafiłem. 2lo to duża szkoła, więc było coś takiego możliwe, może za bardzo uogólniłem, nie wszystkie klasy widocznie miały taką kadrę i były tak antykatolickie. Moi starzy zawsze chodzili do kościoła i nadal chodzą, nie jedzą mięsa w piątek, przyjmują księdza po kolędzie itd, a ja nic z tych rzeczy, jem mięso w piątek, nie chodzę do kościoła od wielu już lat, kiedy przychodzi ksiądz wybywam w tym czasie z domu itd. A nawet wam powiem, że zastanawiam się nad apostazją. Myślę więc, że to 2lo miało na mnie duży wpływ,  większy niż rodzice, bo to światopogląd liceum zaważył, a nie dom. Uważam też, że poglądy można zmieniać również w dorosłym życiu, ale pewne inklinacje, uczucia kształtują się właśnie w wieku nastoletnim, tzw. adolescencji, czyli właśnie w czasie szkoły średniej, wówczas najintensywniej kształtuje się osobowość i ma to duży wpływ na późniejsze życie.

Podam inny przykład. Mój rodzony brat chodził do 1lo. Owszem, on też nie chodzi do kościoła, ale niestety poglądy ma konserwatywne, dla niego ideałem organizacji życia społecznego jest to co proponuje donald tusk, a więc prawica o liberalnych gospodarczo rozwiązaniach, natomiast w sferze obyczajowej tradycjonalizm, a więc upraszczając hołdowanie temu jak jest, jak było. Nie zaś dążenie do zmian, które mogłyby dać coś całemu społeczeństwu. Mój brat po 1lo nigdy nie będzie lewicowy i nigdy nie potraktuje poważnie opini np. senyszyn z LID, która głośno mówi o tym, żeby zabrać 5 miliardów kościołowi, które corocznie dostaje z naszego państwowego budżetu i dać te pieniądze służbie zdrowia i nauczycielom. I żeby opodatkować kościół, który rozbija się drogimi samochodami. Dla niego wolny rynek tak, dziki kapitalizm tak, podział społeczeństwa na bogatych i biednych tak ( a więc zaprzeczenie czemuś takiemu jak dobrobyt  powszechny państwa zachodnich UE), propaganda USA tak itd.
Ten człowiek nigdy po 1lo nie będzie mądry.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 19 Sty 2008, 17:38:38
(...)opinii(...)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Absolwentka 1LO w 19 Sty 2008, 18:34:43
Najlepsze bez dwóch zdań jest 1L.O. Dziwię się, że jeszcze to zdanie nie padło. Najwiekszy odsetek po nim dostaje się na studia, najmniej jest huligaństwa.
Jeśli chcesz mieć na prawdę fajną zaletę w cv, idź do 1L.O
A jeśli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości poczytaj dowolne rankingi szkół średnich....
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 19 Sty 2008, 20:21:11
pewnie masz racje-100%
ale jezeli chodzi o rankingi-to sama pani dyr. 1LO przyznala ze w ostatnim roku--spadli, oj spadli...
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: ekspert w 19 Sty 2008, 20:30:20
...i będą spadać dalej bo suwalskie (i nie tylko) gimnazja to wylęgarnie imbecyli i meneli.
Tytuł: Do Absolwentki ILO
Wiadomość wysłana przez: tom w 19 Sty 2008, 21:48:41
Do Absolwentki ILO: Chyba język polski miałaś z Urbanowiczem - same mity i pseudio idee, ale ortografii zero. Skończyłem tą dziwną szkołę i muszę stwierdzić, że oprócz mojej wychowawczyni(a kto to, nie zdradzę) no i może pewnej pani germanistki, nie miałem wrażenia bytowania z nauczycielem, który byłby autorytetem. Te bogoojczyźniane apele ze śpiewaniem hymnu i Roty, przypominające poprzedni ustrój. Żukowski dający recitale z piosenkami Kaczmarskiego( skądinąd pijaka i damskiego boksera - cóż za wspaniały wzór he he)na lekcjach matematyki przed każdymi wyborami, gdy akurat miał wygrać jakiś Komuch(ja pamietam recital przed wyborami gdzie wygrał Kwaśniewski).
Jeżeli ktoś lubi, gdy się nim kieruje, tłamsi samodzielne myślenie, wpycha w koleine wyrytą przez staropanieńskie konie z klepkami na łbie(Pani Szynkowska) - to szkoła dla was.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 19 Sty 2008, 22:12:19
czyli zadnia na temat I LO sa podzielone.

a IV?
a III?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Klezmerka w 19 Sty 2008, 23:02:10
Oj, uważam, że przesadzacie z tym wpływem liceum na osobowość młodego człowieka. Do liceum idziemy mając 16 lat, większość ludzi wtedy ma już mniej więcej sprecyzowany obraz rzeczywistości i umie podejmować samodzielne decyzje. Nie uważam, że pierwsze liceum wypacza umysły i ZMUSZA do przyjmowania określonych postaw. Żadna szkoła nie może nas do niczego zmusić i w tej kwestii nie zmienię swego zdania.
Z drugiej strony jako osoba dość ambitna, ale też krucha psychicznie przeżyłam ten znany \"szok pogimnazjalny\"... I w sumie niektóre sytuacje przerażają mnie do dziś... Ale może takiej jestem konstrukcji, większość moich znajomych świetnie odnalazła się w tej szkole i nie wyobraża sobie nauki w żadnej innej. Nie bronię I LO, wszyscy wiedzą, że jest tam specyficzna, trochę pompatyczna i sztuczna atmosfera wszechobecnego patrioztyzmu i umiłowania religii... Ale z drugiej strony wiadomo od lat, że jeśli chodzi o poziom nauczania, to 1. ma najlepsze wyniki...
Tak więc pozostaje zadać sobie pytanie - czego oczekujesz od liceum? Jeżeli stawiasz na naukę i świetnie zdaną maturę, możesz pomyśleć o pierwszym, natomiast jeśli nie chciałabyś, by te trzy lata zeszły Ci na nauce i szkolnym stresie, to raczej nie dla Ciebie...
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Klezmerka w 19 Sty 2008, 23:12:45
Aha, a co do inyych liceów, nie mogę powiedzieć z włąsnego doświadczenia, ale opeirając się o opinie znajomych mogę podsumować:
II - podobno w ciągu ostatnich paru lat było bardzo małe zainteresowanie przy naborze i w efekcie poziom nauczania stale się obniża, bo uczniowie sobie nie radzą... poza tym ludzie są bardzo różni, jak nie będziesz miała szczęścia, to możesz trafić na kiepską klasę i żałować
III- poziom podobno OK, ludzie fajni
IV - w sumie \"najmłodsze\" i o najniższym poziomie, z reguły idą tam ludzie, którym nie zależy na nauce albo tacy, którzy nie dostali się do żadnego innego LO

Ale to tak w DUŻYM uproszczenu. Decyzję będziesz musiała podjąć sama. Ale pociesz się myślą, że zawsze można zmienić szkołę. Takie sytuacje są normą w ciągu pierwszego półrocza nauki. Ale nawet w 3 klasie nikt nie może Ci zabronić zmiany szkoły. ;)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 20 Sty 2008, 01:10:34
Czy ja wiem czy w 1lo jest najwyższy poziom? Przychodzi do tej szkoły dużo zdolnych, a reszta jest taka sama jak gdzie indziej. Z mojej klasy z 2LO wszyscy skończyli studia. Może nie wszyscy w renomowanych uczelniach, ale jednak. Paweł skończył historię w białymstoku i pracuje w IPN i jest odpowiedzialny tam za wiele wystaw, występuje w tv3. Tomek skończył polibudę gdańską, pracuję w gdańsku, Bartek uzdolniony matematycznie skonczył polibudę gdańską, a doktorat z chemii zrobił na uczelni w USA i pracuje w salt lake city, grzesiek skończył medycynę w białymstoku i pracuje w suwalskim szpitalu, artur skończył polibudę białostocką, aśka to samo, ja skończyłem fil. polską we wrocławiu, dużo dziewczyn z mojej klasy pokończyło studia w białymstoku, dwie w katowicach, ale o połowie z nich nic nie wiem, wiem tylko że wszyscy mają mgr, no ale i jest jeden dr. Myślę więc, że 2lo nie jest takie złe, może nikt nie skończył uw czy uj z mojej klasy, ale dla osoby pracującej i mieszkającej w suwałkach  nie ma to żadnego znaczenia. Ci moi znajomi co skończyli uw przeważnie nie mieszkają w suwałkach, pracują w wawie, np. mój brat. A mieszkanie w dużym mieście z dala od rodziny nie jest wcale takie przyjemne, tym bardziej, że w dużych miastach zwykle panuje wyścig szczurów.
Jeśli ludzie przestaną walić nogami i rękami do katolickiego 1lo, wówczas podniesie się poziom w pozostałych liceach. No ale to od was zależy jaki chcecie mieć światopogląd. Przypominam, że nastolatkiem się jest do 21 roku życia i w tym nastoletnim czasie jest się bardzo podatnym na kształtowanie wiedzy i poglądów na temat świata. Czy wiecie co napisał Gross w swej nowej książce \"Strach\" o polskim antysemityzmie? O mordowaniu Żydów po wojnie przez Polaków? Zginęło od 800 do 2000 ludzi. Że polski kościół, proboszczowie nie mówili ludziom, żeby nie zabijali, nie zakazywali mordowania Żydów, a dokładnie wiedzieli co się u nich dzieje. Działo się to głównie na wsiach i w małych miastach. Niestety to prawda. I tej prawdy nikt w 1lo się nie dowie. Na lekcji historii ten temat na pewno nie będzie poruszany. Może trochę generalizuję, bo nie wiem czy np. w 2lo byłby ten temat poruszany na historii, ale coś mi mówi, że w 1lo na pewno tego nikt uczyć nie będzie. Nie żałuję, że nie uczyłem się w 1lo.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: konradk18 w 20 Sty 2008, 01:50:23
A czy to ważne, które jest najlepsze?? Nauczyciele wiedzy do głowy sami nie nałożą. W dzisiejszych czasach w powszechnym dostępie do internetu każdy sam może się uczyć.
Ale jeżeli interesują Ciebie rankingi i opinie która szkoła jest najlepsza to według mnie przedstawia się to tak: (Ja uczyłem się w III LO)

1. I LO- biorąc pod uwagę wszystkich nauczycieli to zdecydowanie najlepsza kadra w Suwałkach (oczywiście zdarzają się wyjątki). Wyposażenie i wystrój szkoły też najlepsze.

2. III LO- najlepsza szkoła, ale niestety już nie teraz. 4 lata temu nie miała sobie równych w naszym mieście. Jakieś dwa lata temu zaczęły się problemy z dyrektorką itp.. (...) kto się uczył ten wie. Z każdym następnym rokiem widziałem jak ta szkoła traci na wartości i na swoim klimacie.
Kadrę nauczycielska oceniam bardzo dobrze, z niektórych przedmiotów o wiele lepsi niż z I LO.

3. IV LO- dobre wyposażenie szkoły, nowy budynek, bardzo dobrzy nauczyciele niektórych przedmiotów. To stosunkowo młode liceum i dlatego mają mało chętnych, ale myślę, że szkoła będzie się rozwijać i zdobędzie jakiś prestiż w Suwałkach.

Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: ukla w 20 Sty 2008, 10:51:02
 Powiem Wam, że chyba nie chodzi o poziom szkoły, ale o chęci ucznia. ILO pozyskało opinię najlepszego LO dlatego, że idą do niego dobrzy uczniowie z chęciami do nauki. Moim zdaniem baaardzo ważne jest to jak nauczają nauczyciele, a reszta zależy od ucznia.
W takim razie, w jakiej szkole są dobrzy nauczyciele, tacy z powołania?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: absolwentka1lo w 20 Sty 2008, 11:12:34
Opinie o 1 Lo w sumie w większości przypadków podtrzymują uczniowie. Z reguły idą tu osoby, które zdały dobrze testy, miały dobre wyniki w nauce w gim.. Jeśli chodzi o nauczycieli - faktycznie - zależy na kogo trafisz.. 2 nauczycieli z matematyki jest dobrych, z polskiego tez nie u każdego jest tak cudownie, bo mimo, że Urbi jest zachwalany, to jakoś jego uczniowie nie mają zawsze o nim dobrego zdania.. Z geografii jest jeden nauczyciel, z chemii tez - czyli tu po prostu masz z tymi osobami i koniec. Historia - p. Kap - jeśli chcesz się nauczyć historii i lubisz to, to myślę, że dobrze trafisz. Fizyka - wg mnie nie jest cudownie...
Podsumowując, to mimo, że niektórzy nauczyciele chyba minęli się z powołaniem, to jest wielu, u których można się nauczyć. Zapomniałam o angielskim - jeśli mnie pamięć nie myli, to 2 dobrych nauczycieli jest. Tu chyba 3 LO ma lepiej. A niemiecki - jeśli się przykładasz - nauczysz się tego. Maturę podstawową z niemieckiego większość zdała na 90% ( i więcej ) chociaż to pewnie zasługa bardziej chodzenia na dodatkowy niemiecki, gdzie jednak więcej materiału można zrealizować.
A odnośnie studiów - to raczej nie jest kwestia tego, do jakiej szkoły chodzisz.. Wg mnie bardziej tego, czy sama się przykładasz, czy wiesz czego chcesz, czy zależy Ci na renomowanej uczelni. Dużo osób dostało się na UW, AE Poznań, AGH, AE Kraków, UMK Toruń, trochę na SGH (chodzi mi o ubiegłorocznych maturzystów). Bardzo wielu na SGGW, uczelnie w Białymstoku, Politechniki w całej Polsce, do Olsztyna, Gdańska, czy Lublina. Są też osoby studiujące poza granicami Polski. Ale to raczej zasługa tego, że sami się mobilizowali, żeby zdać jak najlepiej maturę.
A ludzie w 1 LO (mimo, że różnie się o nich mówi \"na mieście\" - kujony, itp), to w sumie taka sama młodzież jak w każdym innym Liceum w naszym mieście. I nie zgadzam się z opinią, że ta szkoła zmienia światopogląd, na taki, jaki preferuje np. p. Dyrektor.. Każdy raczej ma swoje zdanie. A fakt, że częściej są organizowane wyjścia do Kościoła jeszcze o niczym nie świadczy, bo i tak chodzą ludzie, którzy po prostu chcą. I apele rozpoczynające się od słów \"dzien dobry kochana młodzieży\" - \"dzień dobry kochana pani dyrektor\" - przecież nikt z uczniów nie bierze tego na serio.. Większość raczej ironicznie wypowiada te słowa lub w tym momencie stoi cicho. Przecież nikt nie podejdzie i nie spyta \"a dlaczego nie odpowiedziałeś/aś na powitanie p. dyrektor?!\"..
Trochę się rozpisałam, ale mam nadzieję, że chociaż trochę nakreśliłam jak jest w 1 LO. I wg rankingów jest to najlepsze liceum w Suwałkach, ale tak naprawdę to w innych są niektórzy lepsi nauczyciele, czy zdolniejsi uczniowie.
Pozdrawiam :)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Pawy w 20 Sty 2008, 11:13:17
Proste - do ILO idą zdolni i Ci którzy wierzą w to, że ILO pomoże im w uzyskaniu wymarzonej uczelni. ILO spada w rankingach bo zmienia się kadra, za kilka lat nie będzie już tam takiej rewelacji. Ktoś uważa, że pójdzie do pierwszego i go nauczą, nie będzie musiał chodzić na korki. I przepraszam g(..) prawda... ludzie chodzą na korki w każdej szkole ale jak to powiedziała wychowawczyni pewnej klasy w ILO \"w tej szkole lepiej się nie przyznawać do korepetycji\" <-- wydaje mi się, iż to mówi samo za siebie...
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Klezmerka w 20 Sty 2008, 12:16:39
Fakt, trzeba przyznć, że 1LO swoją opinię zawdzięcza w dużej mierze kasie rodziców... Chodzi o korki. Przykładowo u nas w klasie na dodatkow fizykę chodzi już ponad połowa uczniów, a to przecież dopiero półmetek... Wysoki poziom nie jest więc raczej wynikiem nauczania świetnej kadry, a wyselekcjonowanej młodzieży i ambicji ich rodziców, choć i to się zmienia na przestrzeni lat, co świetnie obrazują wspomniane już rankingi...
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: vanillacat w 20 Sty 2008, 14:38:19
Ja skonczylam LE i tez mam ukonczone studia w Poznaniu, na dobrej uczelni - UAM m.in. A z moich obserwacji w szkole, wynika, kiedy nauczalam ze jezeli jest zdolny uczen, to nauczyciel go tylko wspomaga, motywuje. Nikt nie zrobi ze slabego, nie majacego checi do nauki super ucznia. Po prostu do LO 1 ida uczniowe, ktorzy z naturzy sa zdolni, pracowici...jak to mowia sukces...to 90%ciezkiej pracy i 10% talentu. A nauczyciel tylko wspomaga i motywuje do nauki.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: dok7 w 20 Sty 2008, 19:23:39
III LO i tyle:) Młoda kadra i jest fajnie :) Przede wszystkim to uczniowie robią klimat tego liceum a nie nauczyciele, więc jeśli chcesz się uczyc w fajnym III LO to się zapytaj starszych kolegów/koleżanek  i zbierz fajnych ludzi od siebie (by zdawali do trzeciego) a gwarantuję Ci że w III LO będzie Ci dobrze:)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: clod w 21 Sty 2008, 07:29:16
[cytat]apele rozpoczynające się od słów "dzien dobry kochana młodzieży" - "dzień dobry kochana pani dyrektor"[/cytat]

Dobre  :P  :lol:

Zakon świętej Bożenny wymiata :)

Już wiem dlaczego właśnie tam Giertych przyjechał i był witany z honorami.

A getto ławkowe też już tam mają?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 21 Sty 2008, 09:13:57
mnie też odrzuciło clod, kiedy to przeczytałem o tych apelach w 1lo.
W kościele, chciałbym przypomnieć, też są ludzie na mszach, co nic nie mówią:) Te 1lo powinno być zamknięte za łamanie swobód obywatelskich.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: kasia w 21 Sty 2008, 11:09:11
Słuchaj ja ci o liceum zbytnio nie moge powiedziec bo ucze sie w technikum .. Ale w miesiacu kwietniu czy marcu beda organizowane dni otwarte szkół. Napewno beda was o tym informowac Wasi nauczyciele:)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: P. w 21 Sty 2008, 16:04:48
Klezmerka, uprościłaś i to chyba przegięłaś a nie uprościłaś.

Byłaś kiedykolwiek w IV LO?
Dwa lata temu byłą to jedyna szkoła która w 100 % zdałą maturę. Na koniec gimnazjum miałem średnia równe 5,0 więc rzeczywiście, nie chciało mi sie uczyć... i w żadnym stopniu nie żałuję decyzji, zę się tam wybrałem.

Dwa lata temu po maturze, z tego co jest mi wiadome prawie wszyscy oprócz tych, którzy wyjechali są na studiach. Prawo, psychologia, a także bardziej ścisłe kierunki. Rzeczywiście, idą tam ludzie którzy nie chcą sie uczyć.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: konradk18 w 21 Sty 2008, 16:51:42
Jeszcze coś ode mnie IV liceum polecam bardziej dla humanistów, mają tam dobrych nauczycieli języka polskiego i niemieckiego.
Jeżeli ktoś chce po liceum kształcić się w kierunkach ścisły lub technicznych to ta szkoła od razu odpadam. Nie ma tam kierunku z rozszerzonymi przedmiotami ścisłymi.

W III liceum, bo tam się uczyłem denerwowały mnie trochę złe warunki, budynek jest długo nie remontowany. Pamiętam jak były wielkie mrozy 2 lata temu, jeszcze przed wymianą okien, to na parterze było strasznie zimno (jak dobrze pamiętam to 12 C). W 3 klasie było już znacznie lepiej. Ale to przecież nie najważniejsze i jak komuś nie przeszkadzają złe warunki, to polecam III LO jak najbardziej. Jeszcze jedną wadą (lub zaletą jak kto woli) tej szkoły to zbytnio wymagający nauczyciele w I i II klasie z przedmiotów, które na danym profilu nie są ważne. Rozumiem, że jakoś podstawową wiedzę trzeba mieć z każdego przedmiotu, ale żeby pytać na lekcji historii po 3 osoby, a potem stawiać chyba z 10 jedynek na półrocze, to trochę przesada w matematycznej klasie.
To też niedługo się skończy, bo nowy minister zaproponował, że tylko 1 klasa liceum będzie ogólna, a potem tylko przedmioty maturalne.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: aśa w 21 Sty 2008, 17:06:25
święta prawda, w pierwszym korki są rzeczą całkiem powszechną bo mimo że młodzież jest ambitna/utalentowana/uzdolniona/zdeterminowana to jednak nauczyciele mając świadomość że ich podopieczni tak-czy-siak się będą uczyć, i realizują swoje ambicje, bywające chorymi od czasu do czasu. jednak da się żyć :) z niektórych przedmiotów można wynegocjować totalny luz, np. ja, będąc na biol-chem praktycznie nie mam geografii i historii, z czego cieszę się niezmiernie. jedyną wadą jest pulchra magistra z łaciny, bo nie odpuszcza niczego; Bogu dzięki, że w 3 klasie już nie będzie tematu ;)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: P. w 21 Sty 2008, 17:08:28
Konradk18, niestety moja siostra uważa, że gdyby uczyła mnie pani Woronko, byłoby o niebo lepiej.A teraz mam panią Luizę. No i zgadza się co mówisz... urodzony humanista za mnie.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: z pierszego w 21 Sty 2008, 23:09:12
[cytat]Czy wiecie co napisał Gross w swej nowej książce \"Strach\" o polskim antysemityzmie? O mordowaniu Żydów po wojnie przez Polaków? Zginęło od 800 do 2000 ludzi. Że polski kościół, proboszczowie nie mówili ludziom, żeby nie zabijali, nie zakazywali mordowania Żydów, a dokładnie wiedzieli co się u nich dzieje. Działo się to głównie na wsiach i w małych miastach. Niestety to prawda. I tej prawdy nikt w 1lo się nie dowie.[/cytat]
No to trafiłeś, o tej książce polonistka opowiadała na ostatniej lekcji :lol:

Co do poglądów to myślę, że zdecydowana większość uczniów ma swoje i pani dyrektor raczej nikomu swoich nie narzuci.
Do kościoła chodzimy kilka razy w roku(jakieś święta kościelne i inne okazje) i nikt nikogo nie zmusza! Klasy, które chcą iść muszą to zgłosić. Najczęściej wszystkie chcą bo nie będzie 1-2 lekcji ;)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 21 Sty 2008, 23:53:34
no tak, msza ciekawsza od lekcji to chyba tylko w 1lo

Polonistka opowiadała, bo widocznie przeczytała to co napisałem na forum, widzisz ja jestem wpływowy człowiek :)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Winston Wolf w 22 Sty 2008, 07:59:05
Tajna oczywiście jak ty się uczyłeś to uczniowie robili wszystko żeby zawsze być na lekcjach  :P  nie osłabiaj mnie.
Tytuł: jesteś żałosny, Tajna...
Wiadomość wysłana przez: dziad_borowy w 22 Sty 2008, 08:44:03
to całe Twoje pisanie to nieumiejętne składanie wyrazów...

a na pewno Cię nie zatrudnili dalej w szkole, bo się obawiali Twojej wielkości:P


cytaty z \"wpływowego człowieka\"

[cytat]Aktorkami były głównie młode Suwalczanki, chociaż może nie aż tak bardzo młode.[/cytat]

Tak, właśnie tak - tajna pisze wielką literą nazwy mieszkańców miast! Polonista, który uczył gimnazjalistów! (i daruj sobie głodne kawałki, że to zabieg celowy)

[cytat]Miłym zaskoczeniem było zobaczyć na Dybuku znanego suwalskiego poety Marcina Siejdy, który kamienną twarzą grał opowiadacza. Czytał mianowicie w księdze różne rzeczy i zapowiadał kolejne części fabuły.[/cytat]

I to są dosłowne cytaty z \"tfurczości\" tajnej  :/

Nauczyciele z pierwszego, którzy nie są przyzwyczajeni do tak niskiego poziomu wypowiedzi, na pewno nie zaglądają na forum tajnej, bo po takich odwiedzinach zostaje długotrwały niesmak...

---------------

to raczej Ty, tajna, masz kompleksy, że nie dane Ci było uczyć się w pierwszym, nie tak prosto jest się tam dostać, byle kogo nie przyjmują...

Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: vanillacat w 22 Sty 2008, 10:05:28
W kazdym liceum sa ludzie, ktorzy jezeli chcą coś osiagnac to osiagną. :)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: P. w 22 Sty 2008, 10:16:20
No i tym stwierdzeniem najlepiej podsumować tą batalię.
To tak jakbyśmy chcieli powiedzieć który samochód jest najlepszy. Po prostu nie da się bo każdy będzie miał swoje poglądy i opinie.
Ja swojego wyboru nie żałuję mimo tego że mogłem zasilic 1 LO.

I przy okazji tegorocznym osobom które kończą gimnazja współczuję elektornicznej rekrutacji - niby wszystko proste itp a jak przychodzi co do czego to pyta się po dwadzieścia razy o to samo przy składaniu papierów :/
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Pawy w 22 Sty 2008, 11:24:09
A ja jednak zaryzykowałbym i podsumował to w nieco inny sposób:  samochód będzie dobry jeżeli będziemy o niego dbali... :)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 22 Sty 2008, 19:37:07
-->Dziadu!
Może nie zauważyłeś, ale blog mój to prywatna moja sprawa i ja piszę wszystko z małej, a z dużą kiedy chcę coś podkreślić i mam w dupie twoją szkolną ortografię, ortografia jest dobra tylko w szkole i muszę ci powiedzieć, że jak robiłem dyktanda na poziomie gimnazjum, to tylko dwie osoby na kilkanaście klas wiedziały, kiedy trzeba postawić dwukropek. I nie robiłem z tego wielkiego halo, bo to normalne. W każdej klasie było sporo jedynek, no ale zdażały się i szóstki. Ale wiesz takie rzeczy są dobre w szkole.

No i widzę, że nauczyciele z 1lo obawiają się, że jak pójdzie smród, że pierwsze lo jest fundamentalistyczne, że jest katolickim ciemnogrodem, to stracą na prestiżu i nie będą mogli tak dużo brać za korepetycje. A fe, ale śmierdzi dziadu!

Tytuł: jesteś prymitywem najczystszej wody, tajna
Wiadomość wysłana przez: dziad_borowy w 22 Sty 2008, 21:21:34
to, co piszesz na swoim p... blogu mnie nie obchodzi, zajrzałem, stwierdzam, że to śmieci i dość poprzestać na tym


te cytaty (litościwie nie cytuję więcej) to wyjątki z Twoich marnych wypocin z gazetki, której mienisz się być redaktorem!!!

tak, właśnie z tej gazetki te zdania pochodzą!

wg mnie jesteś najsłabszym ogniwem w gronie tam piszących, ba, niejeden gimnazjalista ma lepszy styl od Ciebie...

-----------


i jeszcze coś: wyśmiewanie czy przedrzeźnianie czyichś ników to według mnie szczyt prostactwa (czyt. buractwa) - a jeśli Ci śmierdzi, to może się umyj, ja nie mam na szczęście \"przyjemności\" przebywać zbyt blisko Ciebie (widocznie to od Ciebie tak capi :@)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: vanillacat w 22 Sty 2008, 21:37:47
Tajna - zdaRZały:) i dziad_borowy wroccie do temu, a rozgrywki personalne to sobie rozgrywajcie w realu, umowcie sie za LO 1 i dajcie sobie po..buziach:)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 22 Sty 2008, 21:53:46
nie ma o co się bić uważam, sprawa 1lo nie jest tego warta

a cóż to takiego styl dziadu?! Może uważasz, że są dobre i złe style?
No to pięknie klasyfikujesz książki he he, pojęcia za dużego nie masz o literaturze. Tak samo jest z felietonem, to gatunek prasowy i rządzi się swoimi prawami, to nie jest wypracowanie klasowe. Wypracowanie klasowe to tylko ćwiczenia, a felieton musi dotykać rzeczywistości i styl felietony nie może być zbyt gładki.

Nie zauważyłeś dziadu, że ten felieton jest podpisany nie nazwiskiem, ale pseudonimem Tajna Polska i dlatego jest utrzymany w takiej, a nie innej poetyce. Suwalczanki są z dużej. Chyba, że masz jakieś problemy z treścią, którą niesie ten felieton. A styl jest taki jaki jest, nie podoba ci się, proszę bardzo, nie czytaj mnie więcej. W następnym numerze będzie moja długa recenzja z powieści Londonistan Malkaniego. W sam lektura dla ludzi myślących w przeciwieństwie do absolwentów 1lo.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: vanillacat w 22 Sty 2008, 22:33:58
Cos jeszcze? Nie bede powtarzac dwa razy, wracac do tematu :o
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: asia29 w 22 Sty 2008, 22:36:58
Ja uczęszczałam do LO 1 i uważam ta szkoła daje gruntowną wiedzę, choć sama się dużo uczyłam.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Winston Wolf w 22 Sty 2008, 22:58:07
Tajna ty masz chyba jakąś obsesję na punkcie tego I LO. Co cię tak uwiera, jakieś kompleksy z przeszłości wracają? Nie wiem czym to tłumaczyć. Możesz mi podać choćby jeden jedyny powód dlaczego wg ciebie np. ja (jako absolwent tejże szkoły) nie jestem człowiekiem myślącym? Radziłbym pomyśleć zanim zacznie się pieprzyć takie bzdury jak ty w tym wątku. Oczekuję przeprosin, nie żeby mi na tym specjalnie zależało. Oczekuję ich tylko dlatego że do tej pory miałem cię za człowieka inteligentnego i nie posądzałem cię o taką głupotę. Zaczynam zmieniać zdanie na twój temat, obym się mylił.

PS. Vanilla Texas Ranger, uwaga to nie jest offtopic!  :D
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 23 Sty 2008, 00:56:19
Winston, ja cię przepraszam, wszędzie są wyjątki i ludzie niezłomni, ale ja do zakonu bożeny nie posłałbym swoich dzieci, chociaż w rankingach 1lo załapuje się na jakieś tam miejsce. Mój brat po 1lo, też myśli, ale jak to już nie będę w to wnikał, mi się jego myślenie nie podoba. Jeśli Winston byłbyś wstanie zapisać się do tego stowarzyszenia : http://psr.racjonalista.pl/ to znaczy, że 1lo nie sprało ci mózgu, ja cię nie namawiam do zapisania się i działania w tym stowarzyszeniu, chociaż wiem, że powstaje oddział w poznaniu, ale sam fakt gotowości, potencjalny z twojej strony da mi dużo do myślenia. Bo z tego co wiem, osoby po 1lo raczej nigdy by się nie zapisały do PSR, a poglądy PSR są mi bardzo bliskie. Stąd ta moja pewna obesesja na temat 1lo, kierowana do gimnazjalistów, a nie do absolwentów.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: freeq w 23 Sty 2008, 18:30:03
Tajnapolska, nie jesteś racjonalistą. Racjonalizm nie równa się propagowaniu stereotypów. Idąc Twoim tokiem myślenia, każdy uczeń drugiego słucha techno, rapu, popu, a trzeciego metalu, rocka, punku. Takie są stereotypy, przynajmniej kiedy jeszcze ja wybierałem liceum.

Jedną z głównych zasad racjonalizmu, jest tolerancja, dostrzeżenie praw i wolności jednostki. Ty nie potrafisz zrozumieć, że ludzie mają różne upodobania. Nie wszyscy żegnają się przechodząc koło kościoła, nie wszyscy są nawet katolikami (w pierwszym, no jak to? wywalić ich!), nie wszyscy chodzą na religie. Są różni ludzie, oni tworzą szkołę, a nie Twój osąd o niej.

I nie mów mi, że pierwsze wypiera mózg, słabej jednostce nie potrzeba takiego autorytetu, by zmienić swe poglądy.

Zresztą nie wiem czy to do Ciebie dotrze. I nie propaguj racjonalizmu, jeśli nawet nie znasz jego głównych zasad. Ośmieszasz tylko siebie i całą \"ideologię\".
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 23 Sty 2008, 18:40:15
Hmmmm

snoby
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: dziad_borowy w 23 Sty 2008, 19:19:59
tajnawymoderowano -vc, nie potrafisz przyznać się, że nie umiesz poprawnie sklecić zdania, nie mówiąc o napisaniu tekstu na jakim takim poziomie...

komentarz do rzeczywistości? raczej pamiętniczek niezbyt lotnego ucznia podstawówki, wypocinki nie warte uwagi

a to emocjonowanie się zaginionymi zdjęciami jest niesmaczne, pojęcie felietonu jest Ci całkowicie obce

Dziad ja Ciebie uprzedzam, obrazac tu nie bedziesz, szafuj argumentami nie docinkami-nastepnym razem bedzie kasownik i zablokowanie na forum.
-------

nie wiem, czy w II LO nie przeprowadzano żadnych lekcji na temat gatunków publicystycznych, czy język polski leżał tam odłogiem, czy tajniak-szmajniak jest po prostu takim młotkiem, że niczego nie pamięta...

zatem raczej wybierajcie I LO - porządne wykształcenie, które pozwoli osiągnąć więcej niż bycie "redaktorem naczelnym", który nie potrafi nic, kompletnie nic...
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 23 Sty 2008, 23:37:02
ty dziadu trollem jesteś, ale ja lubię uczyć przez neta, zajrzyj do słownika terminów literackich i przeczytaj czym jest felieton, jest i owszem komentarzem do rzeczywistości, ale nie oficjalnym, nie zawiera banałów ( które ty tak lubisz) itd. Zatem mój felieton jest jak najbardziej zgodny z prawami gatunku. Poza tym trollu ja jestem mgr fil. polskiej i chyba nie sądzisz, że możesz się ze mną równać co do znajomości tych spraw. No i wciąż udowadniasz, że jesteś trollem, bo nie spodobało ci się, że nie lubię katolickich szkół, więc się emocjonujesz he he i atakujesz personalnie, brak ci argumentów?
-->freeq
To kto z 1lo zapisze się do PSR? Na pewno nikt!

Tytuł: co o mnie wiesz, tajna?
Wiadomość wysłana przez: dziad_borowy w 24 Sty 2008, 00:02:57
nic, jak zresztą o całej masie innych spraw... (przede wszystkim nt. pisania, niestety, to porażka, że taki ktoś zajmuje się redagowaniem czegokolwiek...)

brak mi argumentów? przeczytaj jakikolwiek felieton w porządnym czasopiśmie - gdzie osobisty punkt widzenia??? spuentowanie wynurzeń?

to tylko nieudolne składanie wyrazów kogoś, kto się leczy psychiatrycznie, i to widać, niestety


jesteś tak zadufany w sobie, że nie widzisz belki w swoim oku, doktorat? w którym życiu?:P

-------------

g... (guzik) mnie obchodzi nielubienie katolickich szkół... masz olbrzymie (i bardzo uzasadnione kompleksy), ale nie wyżywaj się na ludziach, którym do pięt nie dorastasz...

--------

nie przesadzaj, vc, jeśli ktoś nie widzi argumentów, to zaprawdę nie jest to moja wina...
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Winston Wolf w 24 Sty 2008, 07:16:18
Luz tajna, ja się nie obrażam. Po prostu pomyśl zanim coś chlapniesz, bo takie upraszczanie i uogólnianie do niczego nie prowadzi. Przejrzałem stronę tego twojego stowarzyszenia, nawet jest to dość interesujące. Nie zapiszę się jednak, nie mam zamiaru udowadniać, że I LO \"nie sprało mi mózgu\". Wiem to bez żadnych stowarzyszeń.

[cytat]Stąd ta moja pewna obesesja na temat 1lo, kierowana do gimnazjalistów, a nie do absolwentów.[/cytat]

Kłóci się to jednak z twoją wypowiedzią z poprzedniego wątku:
[cytat]W sam lektura dla ludzi myślących w przeciwieństwie do absolwentów 1lo.[/cytat]  ,
także coś tu jednak nie halo.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: freeq w 24 Sty 2008, 09:43:00
Tajna, nie obruszaj się tak, nie wyzywaj wszystkich od trolli, bo jak wiadomo, to Ty oficjalnie otrzymałeś taki przydomek (piszesz zresztą o tym na swoich blogu, nie wiem czy to powód do dumy :))

Popieram Winstona w kwestii wstępowania do PSR.

Ale pokaż mi może ucznia z III, jakże zlaicyzowanego (te długie włosy u płci męskiej, kolczyki w każdej części ciała) liceum, który nadal jest członkiem KK. Znajdziesz ich więcej, niż członków PSR z I (zresztą w Suwałkach nie wiem czy jeszcze kogoś dobierzesz). Jaki z tego morał? Za żadne skarby nie można uogólniać, a z pewnością Ty, intelektualista, racjonalista, osoba światła, wykształcona i tolerancyjna, robić tego nie powinieneś.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: młoda w 24 Sty 2008, 12:43:24
Tajna, tłumacząc się jak osioł nie pokazujesz nic więcej jak własną słabość... Takie jest moje zdanie...
Nie schodźcie z tematu, bo w tym wątku nie rozmawia się o gatunkach ani typach literackich...

Najlepsze liceum?
Jak już ktoś wcześniej napisał nie da się wyróżnić najlepszego, bo opinie zawsze będą podzielone. Wg mnie I LO to szkoła z klasą, II LO to szkoła, na której zależy wielu młodym ludziom i nieprawdą jest, że frekwencja przy rekrutacja w ostatnich latach była niska, bo \'walka\' o miejsca wrzała. Dużo osób czekało na wyniki drugiej rekrutacji, bardzo dużo... Lubię tę szkołę, bo wiele się w niej dzieje. Szara rzeczywistość każdego dnia nauki nie polega tylko na pracy podczas lekcji. Ta szkoła funduje także wiele ciekawych rozrywek i skutecznie stara się zapełnić czas pozaszkolny uczniom- jednak nic na siłę! Co do III LO to również nie mam nic przeciwko- szkoła ma swój klimat. Nie znam jej dobrze,więc nie będę się wymądrzać...
Pozdrawiam :)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Klezmerka w 24 Sty 2008, 13:53:47
Tak jak już wielokrotnie tu było mówione - nie da się jednoznacznie orzec, które LO jest najlepsze. Jeśli chcesz się uczyć, będziesz to robić wszędzie, jeśli masz inne prorytety - to także nikt z Ciebie nie zrobi kujona na siłę.

PS: Tajna, ja bym np. wstapiła do tego stowarzyszenia (jestem z 1.), gdybyś niebył jej reprezentantem... :/ Bo to tylko utwierdza w przekonaniu, że z racjonalizmem niewiele ma to wspólnego...
Aha, na Twoim miejscu nie chwaliłabym się do tym ukończeniem filologii, bo to tylko potwierdza, że próbujesz w ten sposób leczyć swoje kompleksy... :o Poza tym to stawia Ciebie w nienajlepszym świetle - ukończyć studia i robić takie błędy językowe??? :o
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 24 Sty 2008, 15:09:53
--> klezmerka
jakie błędy językowe?

-->dziadu
czytałeś chyba nieuważnie mój felieton, jest tam jak najbardziej osobisty punkt widzenia, no skoro ci się nie podoba to napisz lepszy, czekam na twojego meila pod adresem: adambolewski@gmail.com
Co do mojego doktoratu to też się zdziwisz, w suwałkach nie ma żadnego polonisty z dr, będę pierwszy, tak samo jak się zdziwisz co do mojej powieści, którą wyda KP, zresztą co ja z robą będę gadał, skoro masz kierunkowe wykształcenie tylko średnie, jak sam piszesz i nigdy nie studiowałeś polonistyki, ani nie jesteś pisarzem, nie mam o czym z tobą gadać. Do PSR po 1 lo na pewno się nie zapiszesz. I nie wmawiaj nam, że masz jakieś argumenty przemawiające na korzyść 1lo, bo twoja aktywność publicystyczna sprowadza się jedynie do atakowania mojej osoby i nic więcej nie wnosisz ani na tym forum, ani gdziekolwiek indziej, no chyba, że napiszesz coś do \"Ponad Mgłą\" to zmienię zdanie co do ciebie

-->winston
poniosło mnie trochę, nie wiedziałem, że jesteś po 1lo, zresztą w takiej szybkiej wymianie zdań łatwo o uogólnienia i uproszczenia, zdarza się, ale jednak widzisz sam, że mało kto chce działać w PSR, bo to kłóci się w katolickim wychowaniem.
 
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: aśa w 24 Sty 2008, 17:44:29
taak, jasne, katolickie wychowanie  w 1., pierwsze pierze mózgi, jasne - mam się czuć głąbem? pierwsze pierze mózgi, pierwsze pierze mózgi, pierwszepierzemóóózgiiii uciekajcie dzieci


tajna:
\"Winston, ja cię przepraszam, wszędzie są wyjątki i ludzie niezłomni, ale ja do zakonu bożeny nie posłałbym swoich dzieci, chociaż w rankingach 1lo załapuje się na jakieś tam miejsce. Mój brat po 1lo, też myśli, ale jak to już nie będę w to wnikał, mi się jego myślenie nie podoba.\" - gratuluję, czyżbyś chciał posyłać swoje dzieci do szkoły takiej, która naprostuje ich myślenie na \"twoje\"? mozna to wywnioskować z powyzszej twojej wypowiedzi. nie martw się, rozum swój mają/będą miały, same zdecydują o swoich priorytetach.

zaczynasz mnie irytować, mimo ze jesteś ode mnie duzo starszy, to wybacz, ale za nic mam twoje slowa o pierwszym ogólniaku, bo tak naprawdę to chyba nic nie wiesz o tej szkole - to przynajmniej można wywnioskować z twoich wzietych z kosmosu wypowiedzi o niej. pewnie teraz myslisz, ze mam sprany i przegotowany mozg skoro tak mowie; ze juz mnie BOŻENNA (nie bożena, prosze pana :P) opetala i jestem zaslepiona przez religijne wartosci, katolickie wychowanie jakze wszechobecne w tej szkole. nic bardziej mylnego. nie znasz szkoly, w dodatku musisz miec jakies zawezone horyzonty, bo oceniasz ludzi ktorych nie znasz, a oceniasz ich na podstawie tylko i wylacznie szkoly, do ktorej uczeszczaja. wydawaj sobie książki, pisz felietony, bądź mgr filologii polskiej, dr nawet, doc.,poźniej jeszcze habilitacja i w ogóle będziesz tak szczęsliwy ze nie daj boze sie utwierdzisz w przekonaniu ze jestes tak madry inteligentny nietykalny ze nikt ci do dupy za przeproszeniem nie doskoczy. i bądź szczęśliwy, czlowieku, ale uświadom sobie że jestes w totalnym bledzie.

W sam lektura dla ludzi myślących w przeciwieństwie do absolwentów 1lo. widać, inteligencja, wyskoka kultura i szacunek dla innych ludzi wprost BIJE z tego zdania.

żal.
ps;
suwalczanki nie są z dużej, tylko WIELKĄ, a tak w ogóle nie wielką, tylko małą :P

Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: kot w butach w 24 Sty 2008, 19:25:03
Troche wspołczuję ludziom dla których robienie wrażenia jest ważniejsze niż działania, i którzy chwalą się tym, co dopiero zamierzają zrobić... I jeszcze twierdzą, że będą pierwszymi w miejscu do którego inni dawno dotarli... Faktycznie, jak napisała wyżej aśa, są w totalnym błędzie.
Co do suwalskich polonistów z tytułem doktora (żeby nie było wątpliwości: doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa) to mam przyjemność znać jednego. Pani uczy jezyka polskiego we wspominanym tu IV LO, co też, moim zdaniem, świadczy o potencjale tej szkoly. Tym samym wróciliśmy do głównego tematu wątku.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: chmurek w 24 Sty 2008, 20:09:33
Ja również znam osobę, która ma tytuł doktora - i jest polonistą. I nie chodzi mi o tego nauczyciela z IV LO. Zatem wiadomości, które ma tajna, są bardzo nieprawdziwe.

Przecież to oczywiste, że w przypadku stanowiska redaktora naczelnego \"Ponad mgłą\" zadziałała selekcja negatywna. Nie żądam nieomylności, przecież można zatrudnić kompetentną osobę, która by dokonała korekty tekstu, ale wydaje mi się, że redaktor woli zgarnąć więcej pieniędzy dla siebie...


A co do wyboru liceum: warto się chyba kierować predyspozycjami, zainteresowaniami - w końcu w poszczególnych liceach są różne profile, różne \"rozszerzenia\".
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 24 Sty 2008, 20:59:35
o co tutaj chodzi????
ktos zadal pytanie-bo zastanawia sie ktora szkole wybrac, a wy....
szkoda slow.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 24 Sty 2008, 22:35:00
Moje zdanie jest takie: Ludzie błagam Was! Nie idźcie do 1LO!
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Winston Wolf w 24 Sty 2008, 23:03:35
Dlaczego? Tylko teraz bez uogólniania, upraszczania, szufladkowania i argumentacji typu \"pranie mózgu\" i takich tam. Racjonalne argumenty, w końcu podajesz się tajna za racjonalistę.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 25 Sty 2008, 00:42:35
Ale nie socjologiem. Przypuszczam tylko, że nie przyznasz się nigdy do onanizowania, bo nauczono cię, że to coś złego. Katolickie szkoły według mnie wypaczają światopogląd. Kto jest żarliwym katolikiem niech sobie idzie do 1lo, ale po co mają tam iść zwykli ludzie?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: eith w 25 Sty 2008, 02:25:52

 II LO!! Impry na korytarzach!
 III - Koncerty!


Lata 80`te:

http://www.youtube.com/watch?v=bdFa3sL0HP0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=qVXdZ4ZFFU4

Teraz:

http://www.youtube.com/watch?v=H_6mqdiWFow

UWAGA TRESC UTWOROW TYLKO DLA DOROSLYCH NA UMYSLE lol

Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: eith w 25 Sty 2008, 04:19:39

 I przestancie prosze sie KLOCIC!!!

 Dupy was skopie!  ^^
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: eith w 25 Sty 2008, 04:30:51

 Wam, wam miało być :) grunt ze wesoło!

 RTFM
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Winston Wolf w 25 Sty 2008, 09:19:29
[cytat]Przypuszczam tylko, że nie przyznasz się nigdy do onanizowania, bo nauczono cię, że to coś złego. [/cytat]
 :lol:  :lol:  :lol:  Tajna, naprawdę potrafisz mnie czasem rozbawić.
To katolicy nie są zwykłymi ludźmi? Ja nie jestem żarliwym katolikiem i jakoś szkoła mnie nie nawróciła na klepanie zdrowasiek i bicie czołem przed ołtarzem.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: vanillacat w 25 Sty 2008, 09:33:08
Tajna odpimpaj sie od katolicyzmu z łaski swojej :) Ty nie poszedles do LO1 i sie ciesz, a plujesz sie tak jakbys zazdroscil.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 25 Sty 2008, 12:18:43
No widzisz winston, a ja nie chodziłem do 1lo i jestem wolnym człowiekiem. Czy ja gdzieś mówiłem o chodzeniu do kościoła? 1lo zaszczepiło w tobie konserwatywne wartości. Wiesz co to konserwatyzm?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: aśa w 25 Sty 2008, 15:30:36
a czy ty wiesz co napisal winston? bo chyba niedokladnie przeczytales jego post albo masz wyrazny problem z rozumieniem tekstu czytanego ;]

na kazdym kroku podkreslasz ze jestes wolnym czlowiekiem, racjonalista - jestes jakims zakompleksionym maniakiem, ktory cos sobie ubzdural, i trzymasz sie kurczowo swojej racji bo nie masz w sobie na tyle pokory by sie przyznac do bledu.

i nie zgrywaj inteligenta, bo chyba kazdy (przynajmniej zwiazany bezposrednio z pierwszym ogolniakiem) wie co to konserwatyzm, zadne trudne slowo :P
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Winston Wolf w 25 Sty 2008, 15:41:35
Do tego co napisała aśa dodaję jeszcze jedno pytanie do ciebie, tajna: po czym wnosisz że mam w sobie konserwatywne wartości? A takie pytanie (\"wiesz co to konserwatyzm?\") to zadawaj w przedszkolu, tam może nie wiedzą.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 25 Sty 2008, 16:48:23
gdybyś miał postępowe, czyli lewicowe poglądy, to byś w tym kierunku coś robił konkretnego, a tymczasem piszesz tylko na forum  jakieś takie okazjonalne, wyważone teksty, które nic nie zmieniają, czysty konserwatyzm
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: freeq w 25 Sty 2008, 17:05:50
Ale trzeba mieć \"nasrane\" we łbie, by uznawać poglądy lewicowe za postępowe. Właśnie one cofają i ograniczają człowieka. A już zwłaszcza w sprawach gospodarczych. (zresztą społecznych tym bardziej) Tajnapolska szuka tylko pretekstu by naskoczyć na KK. Każdy powód jest dobry.

Ale to temat o liceach, przepraszam za offtopic, ale chyba czas coś z tym zrobić?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 25 Sty 2008, 17:25:40
uderz w stół... a odezwie się 1lo ha ha :))))
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: absolwentka 1 LO w 25 Sty 2008, 22:46:21
przeczytałam wszystkie komentarze, a raczej całą kłótnię i kurcze wkurza mnie, że tajna myśli stereotypowo - katolickie 1 LO.. może żeby wyrażać jakieś chore opinie, wypadałoby najpierw poznać szkołę, co? Czy ktoś obraża inne licea? Nie, bo mało jest osób, które uczyły się w różnych.. Poza tym skoro temat został założony przez gimnazjalistkę, która chce się czegoś dowiedzieć o liceach w naszym mieście, to może niech każdy pisze odnośnie swojego liceum, choćby w samych superlatywach, ale nie wjeżdżajmy na uczniów innych szkół, co?! Tajna masz chyba jakieś kompleksy, że tak wjeżdżasz na zwykłych ludzi, którzy różnią się tylko tym, że ukończyli znienawidzoną przez Ciebie szkołę (swoją drogą chyba bezpodstawnie znienawidzoną.. bo żadnych logicznych i konkretnych argumentów nie widać).. a mogę zagwarantować, że w innych szkołach jest dużo osób, które są \"żarliwymi katolikami\", zaś w 1 LO znajdzie się baaardzo dużo osób, które nie poszły tam ze względu na \"katolicki stereotyp\".. i pewnie zgłosiłoby się sporo osób z 1, które mogłyby wstąpić do podanej przez Ciebie organizacji, tylko po co komuś to mają udowodnić? Każdy ma swoje poglądy i przekonania i akurat ogólniak nie ma na to prawie żadnego wpływu..

Pozdrawiam,

myśląca, normalna, zwykła obywatelka, o własnych poglądach politycznych, które nie uległy zmianie podczas nauki w 1LO (aczkolwiek nie za bardzo pokrywających się z poglądami p. dyrektor)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Wasyl w 25 Sty 2008, 23:05:14
Tajna,
ja także kończyłem I LO. Zamknij więc twarz. Pozdrów Stefana.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Winston Wolf w 25 Sty 2008, 23:19:00
Absolwentka szacuneczek, w zasadzie nic dodać i ująć... Tajna sądzi jednak według swojej miary i trudno, co robić?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 25 Sty 2008, 23:29:38
dla mnie katolicka szkoła zawsze będzie konserwatywna i jakoś nikt z was z 1lo nie daje dowodu na to, że jest inaczej, a niektórzy wręcz przeczą, że lewica to postęp ludzkości w przeróżnych dziedzinach: np. równouprawnienie orientacji seksualnych, czyli zaakceptowanie małżeństwa gejowskich, pomoc społeczna, pomoc państwa dla rodzimych biznesów , np. fińskiego państwa wobec noki, francji wobec tgv itd. Lewica również jest za likwidacją lekcji religii w szkołach, za całkowitym oddzieleniem państwa,świeckich od kościoła. A wasza publiczna szkoła ma ołtarzyk JPII!!! Coś tak myślę, że wy z 1lo nie bardzo wiecie czym jest lewica, a wasze poglądy wydają się wam postępowe, chociaż to tylko zwyczajny konserwatyzm. Kto z was z 1lo zgodzi się z posłanką Senyszyn, że trzeba opodatkować kościół i zabrać im dotację z budżetu państwa wynoszącą 5mld zł co roku. No kto?
Tytuł: o rany, ale obciach...
Wiadomość wysłana przez: chmurek w 25 Sty 2008, 23:35:22
i kto to pisze? ktoś, kto do 18. roku życia był ministrantem


Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Winston Wolf w 25 Sty 2008, 23:46:54
[cytat]Kto z was z 1lo zgodzi się z posłanką Senyszyn, że trzeba opodatkować kościół i zabrać im dotację z budżetu państwa wynoszącą 5mld zł co roku. No kto?[/cytat]

Ja.

Ale mniejsza z tym. Tajna, tak pieprzysz że nie chce mi się już z Tobą dyskutować. Betonu się nie przebije. Ty po prostu nie masz pojęcia o czym piszesz ale nie będę w to wnikać. Z tobą ewidentnie jest coś nie tak.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 26 Sty 2008, 00:01:11
może i jesteś inny winston, ale po co poszedłeś do 1lo w takim razie? Człowiek lewicy działa, nie mówi tylko wtedy, kiedy z niego wyciągają informację. Ludzie lewicy są widoczni i na świeczniku. Nikt z lewicy nie chwalił się, że skończył 1lo, mogłem nie wiedzieć. Myślę, że wiele osób w suwałkach was postrzega jako katolickie lo i jako konserwatystów, tak  w moim 2lo mówiło się na was - zakon św. bożeny. Nie dziwcie się, że macie taką opinię. Nie oburzajcie się na mnie,  dobrze, że wyjaśniliście, jacy sami jesteście, ale czy wy to większość absolwentów 1lo? Skąd to możecie wiedzieć? Przecież i w seminarium są ludzie, którzy rezygnują, są duchowni, co odchodzą z kościoła, albo łamią celibat. Ale czy to znaczy, że większość ludzi kościoła nie wierzy w boga?  Do drugiego chodziła koleżanka z oazy, ale do pierwszego jeszcze więcej koleżanek było z oazy, więc jakie mogą się nasuwać wnioski? Wszystko to tylko domysły.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: dok7 w 26 Sty 2008, 00:02:17
Gdzie dwóch się kłóci tam III korzysta :D Kochana założycielko tematu -ukla- idź do TRZECIEGO :)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: absolwentka 1 LO w 26 Sty 2008, 00:11:58
Sesje mam na głowie, ale nie mogę wytrzymać, żeby nie skomentować (znowu) tego, co tajna ma do powiedzenia... Czy Ty musisz ciągle upolityczniać ten wątek?! Podejrzewam, że gimnazjalistka już sobie darowała czytanie tych wypocin, bo i tak niczego ciekawego się nie dowiedziała o liceach, za to dużo o Twoich poglądach politycznych i braku kultury osobistej.. Nie możesz pogodzić się z tym, że niektórzy ukończyli 1 Lo i wcale się tego nie wstydzą, a wręcz przeciwnie? Tak w ramach wyjaśnienia - szkoła to nie tylko dyrekcja, tradycje (nawet katolickie), ale przede wszystkim ludzie, którzy się tam uczą.. I pomimo Twoich usilnych starań, żeby ich zgnoić (przepraszam za wyrażenie, ale to jedyne, które pasuje do postępowania Tajnej), większość młodzieży w Suwałkach wie, jacy są ludzie w 1. Może chcesz przeprowadzić ankietę na temat światopoglądu? Wyniki będą dla Ciebie zaskakujące.. Bo zobaczysz, że jednak ludzie zgadzają się z przywołaną przez Ciebie p. Senyszyn, podobnie jak Winston, którego popieram - betonu się nie przebije (a szkoda..).
Więc może załóż oddzielny temat, w którym będziesz dyskutować z innymi o poglądach politycznych bez podziału na \"1 Lo i inni\" (tylko błagam - nie prowadź dyskusji na poziomie przedszkola.. bo do tej pory Twoje argumenty do takiego poziomu się sprowadzają - \"Proszę Pani, bo ona jest głupia! Dlaczego tak brzydko mówisz o koleżance? Bo jest głupia!\" - i wiem, że wiele dzieci z przedszkola w tym momencie pewnie obraziłam, bo mając 5 lat wykazują się większą kreatywnością i inteligencją w wymyślaniu LOGICZNYCH argumentów, niż tajna)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: absolwentka 1 LO w 26 Sty 2008, 00:21:03
I co należenie do oazy ma wspólnego z liceum?! Gardzisz takimi ludźmi? Jeśli tak, to chyba czas zastanowić się nad sobą i rzekomą tolerancją... Bo czym różni się tolerancja wobec homoseksualistów od tolerancji wobec członków oazy, czy 1 LO.. Więc skoro już mówisz o tolerancji, to zachowaj odrobinę szacunku do innych.. Poza tym co z tego, że tak nazywana jest nasza szkoła? Sami często ze znajomymi śmialiśmy się, że chodzimy do zakonu.. Bo wiesz - trzeba umieć śmiać się nawet z samego siebie - niestety nie jest to umiejętność jaką posiada każdy.. Stereotypy ciężko jest złamać - powstał taki wiele lat temu, przekazywany był dalej i tkwi w umysłach niektórych ludzi.. A jak wejdziesz w środowisko uczniów 1, to zobaczysz, że został dawno złamany, tylko \"świat zewnętrzny\" nie potrafi tego zaakceptować. Uczyłam się w gimnazjum przy 2 Lo i wiem, że szkoła jest fajna, dużo tam się dzieje i nigdy nie powiem o niej złego słowa, ale nie zmienia to faktu, że i uczniowie tej szkoły powinni w sposób co najmniej odpowiedni odnosić się do naszej.. A skoro tego nie robią, to wnioski o kulturze osobistej również nasuwają się same..  (przynajmniej niektórzy - podkreślam to, bo zaraz zacznie sie nagonka na mnie, że uważam wszystkich za nietolerancyjnych i bez kultury osobistej)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 26 Sty 2008, 00:26:03
No to dziw na dziwy, zaskoczyłaś mnie totalnie, nigdy bym się nie spodziewał, że ludzie po 1lo mogą popierać Senyszyn. Widocznie mało znam osób z 1lo. Totalne zaskoczenie z mojej strony.
A że stawiam 1lo naprzeciw innym, to chyba naturalne, bo można mieć dosyć tego, że 1lo jest zawsze w 100 najlepszych i że na mieście się mówi, że to najlepsze lo. A nie zmieni się tego inaczej, jak przez obrzydzenie waszego lo gimnazjalistom. Im mniej zdolnych pójdzie do 1lo, to tym lepsze będą pozostałem lo. Dlaczego tylko 1lo ma być najlepsze? Macie na to monopol jakiś?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: absolwentka 1 LO w 26 Sty 2008, 00:35:43
Teraz to mi humor poprawiłeś :] \"dlaczego 1lo ma być najlepsze?\" kompleks jakiś masz? Trzeba było sobie startować w olimpiadach, a nie obrzydzać gimnazjalistom nasze LO.. na szczęście są jeszcze rodzice tych gimnazjalistów, którym tak łatwo nie zmienisz światopoglądu i myślę, że znajdą wiele argumentów, aby przekonać dziecko, że takie wypowiedzi tajnej na forum nie muszą być prawdziwe :] cieszę się, że przyznałeś, po co ta cała nagonka była - przynajmniej gimnazjaliści dowiedzą się, co Cię tak naprawdę boli..

dok7 - nie uczyłam się tak, znam wiele osób z III LO, super ludzie, wielu nauczycieli też macie bardzo dobrych. Także jak ktoś ma dość tej \"walki\" na forum i jednak argumenty Tajnej do kogoś dotarły, że 1lo jest bee i w ogóle, to wybierajcie III :)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: absolwentka 1 LO w 26 Sty 2008, 00:36:37
miało być \"nie uczyłam się tam\" :)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Wasyl w 26 Sty 2008, 09:54:58
[cytat]No to dziw na dziwy, zaskoczyłaś mnie totalnie, nigdy bym się nie spodziewał, że ludzie po 1lo mogą popierać Senyszyn. Widocznie mało znam osób z 1lo. Totalne zaskoczenie z mojej strony.[/cytat]

tajna. Przestań błaźnić się i oceniać ludzi wg Tobie tylko znanego klucza.
Jesteś sztandarowym przykładem poziomu innych suwalskich szkół. Nie rób tym szkołom krzywdy. Ktoś może pomyśleć, ze w Suwałkach jest tylko I LO na określonym wysokim poziomie, a reszta szkół kształci ludzi Twojego pokroju.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: vanillacat w 26 Sty 2008, 11:05:42
O yeee! A teraz kto sie wylamie z tematu to fruuuuu :D
Ps To bylam ja szeryf vanilla-pif paf:D
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 26 Sty 2008, 12:00:16
ja uczyłem się w 2lo, ale nikogo nie namawiam do tej szkoły, w przeciwieństwie do tych z 1lo. I tu się różnimy, że ja nie werbuję nikogo.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Wasyl w 26 Sty 2008, 12:29:10
W tym punkcie nie różnimy się. Ja także nikogo nie werbuję.
Jednak wygłaszanie tez, że jezeli jest się po pierwszym, to jest się skrzywionym życiowo jest niesmaczne.
To samo tyczy innych szkół.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: aśa w 26 Sty 2008, 12:42:13
grochem w ścianę :] to chyba logiczne, że każdy, jeśli będzie namawiał do któregokolwiek ogólniaka, będzie namawial do tego w ktorym teraz jest, bądź do tego który ukończył, no nie? swoją szkołę przedstawi w najkorzystniejszym świetle, bo tylko swoją zna. takze, tajna, jakby to powiedzieć... czemu najwięcej do powiedzenia masz na temat 1.? zdawalo mi sie ze skonczyles 2.  :]
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 26 Sty 2008, 15:28:22
Szkoły krzywią moi drodzy, dlatego nie namawiam nikogo do 2lo, ani tym bardziej do katolickiego 1lo
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Wasyl w 26 Sty 2008, 15:50:39
Tak, niektórych bardzo skrzywiły i skrzywdziły.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: aśa w 26 Sty 2008, 15:57:48
jasne, skoro szkoly krzywią i krzywdzą najlepiej zawiesić swoją edukację na szkole podstawowej, tam dzieci przecież jeszcze nie wiedzą co to konserwatyzm? :]
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 26 Sty 2008, 17:37:22
a nie pomyślałaś o tym, by zmienić szkoły?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: aśa w 26 Sty 2008, 19:27:48
jak już to chyba by zmienić szkołę, panie polonisto :P
a dlaczego twoim zdaniem mogłabym chcieć ją zmienić? :]
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 26 Sty 2008, 23:42:11
bo miła nastolatko nie chodzi o zmianę szkoły, z jednej na drugą, ale zmienić funkcjonowanie szkoły, chodzi o system kształcenia, naboru i promocji
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: aśa w 27 Sty 2008, 10:50:39
ok, przyznaję, mój błąd w rozumieniu; nie pomyslalam o takim wariancie.
nie, nie myślałam o tym by zmienić szkoły, niby dlaczego? koniec końców to ja wybieram szkołę w której chcę się uczyć, a że człowiek jest jednostką, która umie przeanalizować sytuację, to decyzję o wyborze szkoły podejmuje całkiem świadomie, chce iść do tej szkoły to idzie, bo mu pasuje jej poziom, klimat, etc - i też jeśli wie, że szkoła mu nie przepierze mózgu. no, chyba że jest bardzo podatny na takie rzeczy ;) a jesli mu nie pasuje dana szkola, pod jakimkolwiek wzgledem, to wybiera inną.

funkcjonowanie szkoł, jest w duzym stopniu takie jak dawniej, system naboru jest beznadziejny, a promocja, no cóż - każda szkola sie promuje tak jak moze, nie? :] nie wiem za bardzo jak mam to odnieść do tematu dyskusji, no i jaki jest cel twojego pytania,bo jeszcze nie odgadlam.
Tytuł: jasne:P
Wiadomość wysłana przez: chmurek w 27 Sty 2008, 13:56:22
świetna propozycja do nastolatki: zmiana systemu naboru, promocji itp., no nie ma co, strzał w dziesiątkę, a nawet w jedenastkę:P

poza tym: nadal poprawniej będzie mówić o \"zmianie szkoły\", bo chodzi tu o reformę \"szkoły\" -  &#171;instytucji zajmującej się kształceniem, głównie dzieci i młodzieży&#187;

może i warto to zrobić, bo teraz kończą je zmanierowani pseudoabsolwenci z przerostem mniemania o sobie

------------

założycielce wątku doradzam wybór III LO - taka wysoka szkoła, można lepiej się rozejrzeć i wybrać najlepszy kierunek studiów;)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: ukla w 27 Sty 2008, 19:52:39
no to się rozpisaliście :D    Dzięki za wszystkie rady. Myślę, że wybiorę IIILO. To chyba będzie najlepsze. A jakie są minusy tej szkoły?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: dok7 w 28 Sty 2008, 18:59:04
Minusy? Za moich czasów nie było dyskotek szkolnych, bo jakies 2 lata przed moim przyjsciem ktoś podziurawił kolumny czy coś takiego... :( . Kolejnym minusem jest geografia z pewnym panem, jeśłi nie interesuje Ciebie ten przedmiot. reszta jakos przejdzie:)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Fikou w 28 Sty 2008, 20:09:06
ja prosto powiem.
uczylem się w jednym z najmlodszych liceów a mianowicie w IV LO. Pomimo iż się uzcylem to odludnym nie bylem, ludzie podobne, zwyczajne szkolne przeboje mieli w innych gmachach edukacyi i zdaje mi się, ze większego znaczenia nie ma ten wybór ( wybór szkoly). Bo rzecz cala polega na tym, iż trafiasz nagle na dobraną przez los grupę rówieśników... a ludzie do średniej idą z przypadku często, co każe nam wnosić, iż będzie się z kim może zakumplować. Potem dla niektórych na ze wychodzą nowe znajomości innym na dobre, a wszystko w baaaardzo szerokim spektrum i nie ma po co się rozwodzić nad rzeczą tą zdatną, a brnąć w samo świato konkluzji mus!
więc spotykasz ludzi... i to chyba tyle :)
a po szkole ganiasz tam gdzie chcesz.... nigdzie nie ma miodu dla uczniaka, o nie... wszędzie straszą, grożą, zmuszają, presję wywierają, i musimy się ścierać, rozdrabniać, brnąć w pierdoly tkwiące wizje jak diamenty w glowach szaleńców co uwierzyli w misję, tylko pominąwszy fakt że im ktoś przed oczy blisko telewizor podstawi i obrazem myśl dyktuje,
z drugiej strony doznajemy w szkole uczucia niezwykej ulgi, gdy belfer poblażliwy się trafia - rośnie w nas maly tcfaniak  8)  tu nas szkola uczy jak wykorzystać sytuację, jak sobie w życiu poradzić ssąc z przymykających oczko poczciwe.
ze strony trzeciej jednak zdarzają się na naszej drodze wizjonerzy... ludzie mądrzy, na tych poznają się zwykle nieliczni... nie często docenia się ich wysilki, często zaś pozostawia w mroku pośród wspomnień... a potem wspomina gdzieś przy oglądaniu twarzy przelotnie migającej na mieście... \" o, nie poznal nawet \" tu pojawia się obraz belfra wspomnianego ostatnio i grupki odludnych jego lizodupów... \"to on z tej grupy by chyba\" przelatuje i wylatuje zapomniana myśl jak odczucie, westchnienie. :)
ach... nie będę nawet czytal tego co napisalem. sie w glowie mi juz chyba plącze. Dobranoc
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: totofoto w 28 Sty 2008, 21:31:58
Poprzednich postów nie czytałem, ale i tak się wypowiem...
Mnie wychowało 1-sze i jestem z tego faktu zadowolony...
Das ist alles, was ich hier zu schreiben hatte. o!
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Winston Wolf w 28 Sty 2008, 22:37:46
A kto cię uczył niemca?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: ukla w 29 Sty 2008, 11:18:46
 :]
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: o, la, la w 30 Sty 2008, 17:22:58
mnie wychowalo pierwsze i potem na studiach wszystkie cegiełki, które mi nawsadzali w pierwszym, musiałam sobie poprzestawiać;-))
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 31 Sty 2008, 22:19:48
a może oprócz LO napiszecie też o innych szkołach?
LO sa cztery i na nich swiat chyba sie nie konczy w tym miescie na koncu Polski?:)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Winston Wolf w 31 Sty 2008, 23:50:08
Jeno, spójrz na temat wątku i nie osłabiaj mnie  ;)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: ruda w 01 Lut 2008, 01:32:18
Jestem w 2 klasie LO. W pierwszej klasie chodziłam do 1Lo, ale bardzo szybko zmieniłam zdanie o tej jakże wspaniałej i najlepszej szkole w mieście. Najlepsza wcale nie jest. Stado baranów, głównie wśród nauczycieli. Potem przez 2 miesiące chodziłam do 2Lo, ale na profilu bio chemicznym okazało sie ze w 3 klasie dużo godzin wypada, więc niezbyt do matury by mi sie to lo przydało. Teraz chodze do 4Lo i jestem bardzo zadowolona. Nauczyciele są bardziej wymagający niż z 1 albo 2, ale tu przynajmniej czuję ze sie czegoś nauczę i nie tracę czasu w domu na kucie czy odrabianie lekcji, bo w szkole są sprawy wazniejsze niz marnowanie czasu. Szkoła jest śliczna i bezpieczna. Okamerowana jak diabli, ale to nawet dobrze. Położona na uboczu, więc na przerwach gdy jest ciepło rozwalamy sie wszyscy na boisku. Zupełnie co innego niz przepełnione szkoły w centrum. Są 2 pierwsze, drugie i trzecie klasy wiec z reguły wszyscy się ze wszystkimi znają. To jest pierwsza szkoła w jakiej byłam, gdzie nie spotkałam jakichś chamskich typków, szpanerów itp.    
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: dok7 w 01 Lut 2008, 12:20:14
Widzę że IV LO się poprawiło od moich czasów:) Trzymam za te LO kciuki! :) Pozdrawiam!
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 02 Lut 2008, 08:45:19
Winston Wolf gdybys byl lepiej zorientowany wiedzial bys ze w suw sa takze licea profilowane, a nie tylko ogolnoksztalcace. temat watku dot. wszystkich.

bierzwitaminy-na oslabienie:)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 02 Lut 2008, 10:03:02
ja tam chromolę licea, mój pies nie umie mówić, nie dla niego szkoły
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 02 Lut 2008, 21:36:58
może jakiś kurs?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 02 Lut 2008, 21:56:37
zapytam się :)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Klezmerka w 04 Lut 2008, 15:13:33
tajna, małe sprostowanie: nie \"się\", no chyba, że chcesz sobie sam odpowiedzieć Panie Magistrze... :P
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 04 Lut 2008, 17:28:40
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=si%EA
to się może być - patrz punkt 3 i 4
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Klezmerka w 05 Lut 2008, 17:27:29
Nie, tajna, to nie jest poprawna forma i powie Ci to każdy dobry polonista, a użyty przez Ciebie zwrot nie pasuje do żadnego z punktów, więc nie wiem, do czego dopasowałeś tę swoją zasadę... Ale z Tobą jak zwykle sprzeczać się nie warto, zatem niech będzie- jak zwykle- po Twojemu...
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 05 Lut 2008, 19:03:43
ten czasownik występuje z formą się :
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=zapyta%E6+si%EA

Chyba wszystko jasne. Może i są jakieś inne jeszcze reguły, ale ja nie jestem purystą językowym i bazuję na języku potocznym. Forma się nadaje też intensywności czasownikowi, więc co się niby nie zgadza?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 05 Lut 2008, 21:58:24
rozmowa naukowców......./

Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: ukla w 07 Lut 2008, 16:51:52
tajna byłam na twoim blogu i mam pytanko: Z tą szkołą to tak poważnie? To notki z prawdziwych lekcji?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajna w 08 Lut 2008, 01:18:00
niestety tak, gimnazja to porażka edukacyjna
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: ukla w 08 Lut 2008, 11:32:43
nooo, zauważyłam.
Ale wiesz mam pewną uwagę.
Sama uczę się w gimnazjum. Moja kalsa nie należy do najgrzeczniejszych. Mieliśmy \"trudnych\" nauczycieli, którymi rządzili uczniowie, ale jeszcze nigdy nie zauważyłąm,żeby pisali o tym w internecie! Dobra, możesz pisać o swoich doświadczeniach, ale nie uwzględniaj w tym nazswisk uczniów.
To tyle co mam do powiedzenia. Takie mam zdanie i tyle.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 08 Lut 2008, 17:15:15
gimnazja, a nie gimnazjalisci sa porazka
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajna w 09 Lut 2008, 04:45:37
ja tam jestem za jawnością informacji
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajna w 09 Lut 2008, 05:31:06
-->jeno
gimnazjaliści są jeszcze większą porażką edukacyjną, tak się zastanawiam czy nie zgłosić ich wybryków na policję - ta kieruje sprawę z urzędu do sądu - bo to może być jedyna dla nich skuteczna lekcja wychowawcza
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 09 Lut 2008, 22:04:51
\"skuteczna lekcja\"-czy raczej porazka pedagogiczna skoro policja jeno ostala?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: ukla w 10 Lut 2008, 13:25:00
  Dla jednych z naszych \"trudnych nauczycieli\" moja klasa rozwaliła komórkę, rozerwała koszulę (na nauczycielu!!!) i wiele innych rzeczy. Tu się zgadzam ze stwierdzeniem, że to była porażka pedagogiczna, bo na lekcji np. mojego pana od historii panuje zadziwiająca cisza, a nie jest on surowy. Jestem też jednak zmuszona przyznać, że moja klasa to kupa debili i cymbałów jakich mało, ale znajdują się w niej i odpowiedzialni, dojrzali i mądrzy uczniowie. Każdy, powtarzam, każdy czynnik wpływa na charakter, zachowanie i sposób myślenia człowieka.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Fikou w 10 Lut 2008, 20:36:03
każdy czynnik pozytywnie, każdy negatywnie i każdy neutralnie :)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Fikou w 10 Lut 2008, 20:37:41
a  można o jakiś link bezpośredni do wywodów o gimnazjalistach z tajnego ;) archiwum? nie mogę się dogrzebać w tem gąszczu informacji na blogu
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: diabeł w 10 Lut 2008, 22:21:10
http://tajna-polska.blog.pl/komentarze/index.php?nid=12155830
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: diabeł w 10 Lut 2008, 22:30:26
-->fikou
nie przeraź się wpisami szczeniaków w komentarzach

-->jeno
nauczyciel nie jest pedagogiem tylko nauczycielem przedmiotu, trudną młodzież powinna wychowywać policja, ludzie przygotowani do tego, ewentualnie pedagodzy ( po studiach pedagogicznych), np. dobrym pedagogiem jest pan Dąbrowski z ośrodka opiekuńczo-wychowawczego na ulicy 23 października. Ale oni też mają straszaki, a mianowicie sądy - dzieciaki z którymi sobie radzą idą do ośrodka z zaostrzonym rygorem razem ze szkołą na miesjcu i dzieciaki nie mogą opuszczać ośrodka - jak w więzieniu. Uważam, że nauczyciele powinni stosować pomoc policji, bo to dobry sposób wychowawczy na trudnych uczniów.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Fikou w 11 Lut 2008, 18:41:13
nauczyciel jest poniekąd pedagogiem, tu muszę cię diable zmartwić... każdy belfer kończy wszak kurs pedagogiczny :)
nie każdy z kolei pedagog po studiach pedagoficznych nadaje się do wychowywania... wielu ot, skończyŁo pedagogikę bo skończyŁo  i tyle!!
a policja ? nie jest od wychowywania (jej metody budzą tylko agresję), mam nadzieję że nigdy nie będzie!!
Sądy? te mają już trochę większy wpŁyw.
Braknie alternatywy dla mŁodzieży...
dla trudnej hipisowskiej mŁodzieży onegdaj ksiądz Szpak?
dziś - ? Owsiak?, a może MichaŁ wiśniewski, lIROY, zIPERA?
Mandaryna? TV i dyskoteki peŁne ekstazy? Sex w internecie?
Dostępność amfetaminy po krótkim rozeznaniu wśród znajomków? jeszcze raz TV? emtivi?
a swoje jeszcze pokaże gangsta rap, niech tylko zabraknie tematów do rapu.
a najbardziej boję się, że pęknie jakaś bańka i nie znana do tej pory moda peŁna okrócieństwa pojawi się na ulicach.
\"a co to k**** jest, mechaniczna pomarańcza\"

dla mnie wystarczyŁo harcerstwo i kult
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: diabeł (tajnapolska) w 11 Lut 2008, 21:33:22
niestety byłem na tym rocznym kursie pedagogicznym i na żadnych zajęciach nikt nam nie mówił jak postępować z młodzieżą w gimnazjach, czyli z trudnymi dzieciakami, ten kurs pedagogiczny był dla przyszłych dyrektorów, pisaliśmy jakieś projekty nauczania, zaznajamialiśmy się ze szkolnym prawem i tym podobnymi niepotrzebnymi rzeczami. Zero natomiast pedagogiki i technik wychowawczych. Wszyscy którzy  uczyli w gimnazjum bardzo źle wspominają taką szkołę. Policja jeśli nie przekracza swoich uprawnień to jest bardzo dobrym wychowawcą, nastraszy gówniarzy i przywróci do porządku, tego nauczyciel na lekcji nie może robić, bo ucznia chroni konstytucja i inne prawa. No ale to trzeba samemu pouczyć, żeby się przekonać jak prowadzi się lekcje w gimnazjum i na czym polegają trudności.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Fikou w 11 Lut 2008, 21:45:57
ja wiem!! ja jestem pierwszym rocznikiem wychowanym przez gimnazja!!
nie warto marnować życia na nauczaniu w szkole... idź tajna w fabryce robić lepiej... mój brat po odbyciu praktyk  ( w sumie to nawet przed) stwierdziŁ że nie będzie uczyŁ w szkole... on twą profesję posiada.
szkoda że i dorosŁych poważnych ludzi ministerstwo oświaty teraktuje jak wyrostków i ( o makabro) stosuje na kursach (prawdopodobnie) metodę \"Folio prowadź\" co oznacza że na rzutniku ukazują ci maŁo interesujące i kiepsko przydatne materiaŁy odbiegające od meritum takiego czy siakiego kursu.
Ja jako uczeń, wieloletni obserwator :P wyobrażam sobie jakim trudem jest nauczać...
nie muszę się belfrady Łapać aby wyobrazić sobie trud ten. trza mieć w sobie iskrę, a z tym się czŁowiek prawdopodobnie rodzi
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: diabeł w 12 Lut 2008, 09:57:29
robię teraz podyplomówkę z bibliotekoznastwa i liczę, że załapię się do jakiejś biblioteki, bo fabryka to też nie dla mnie
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: allegron w 12 Lut 2008, 17:50:15
Tam jest najlepsze liceum gdzie sie będziecie dobrze czuli i uczyli
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Fikou w 12 Lut 2008, 18:00:12
biblioteka to dobra alternatywa!!
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 23 Lut 2008, 18:52:05
Gimnazjalisci szykuja sie do egzaminow koncowych, juz myslą co dalej.
Licea szykuja sie do DNI OTWARTYCH.

Uczniowie szukają odpowiedzi na swoje pytania - gdzie, w którym LO podjąć dalszą naukę? Co brać pod uwagę: klimat, warunki nauczania, wymagalność nauczycieli, odsetek dostających się na studia, .... itd.

POMÓŻCIE IM.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Fik w 23 Lut 2008, 19:01:32
polecam przewertować wątek
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: vanillacat w 24 Lut 2008, 13:55:07
Dobry nauczyciel to taki ktory ma POWOLANIE, moze dla niektorych smieszne czy niedorzeczne ale prawdziwe.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 24 Lut 2008, 20:42:13
Fik,
juz wertowałem. dużo fajnych informacji, ale i dużo \"ble, ble, ble...\" .

Myślę, że wiedzy nt. przyszłej szkoły nigdy dość.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tiruriru w 03 Mar 2008, 10:28:56
Można wybierać pomiędzy kilkoma LO. Prawda jest taka, że jak sam nie zechcesz się czegoś nauczyć to żadna szkoła ci w tym nie pomoże. Chęci wypływające od samego ucznia to podstawa nawet jak się uczy w szkole średniej innej niż liceum to może dojść do czegoś tylko musi chcieć!!! Druga sprawa to pomoc nauczyciela, nie tylko w ILO istnieją świetni nauczyciele(tylko o nich mało kto mówi bo nie uczą w ILO- dyskryminacja!).
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Fikou w 03 Mar 2008, 10:41:03
a ja jak bym miał wybierać to bym do technikum się udał
LO nic nie daje ;\\
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tiruriru w 03 Mar 2008, 12:54:57
Tak naprawdę to praktyka czyni mistrza, a nie głupie regułki których de facto nauczysz się przy okazji wykonywania danego zawodu.
Fakt po technikum to chociaż masz jakiś zawód, a po liceum nic.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 05 Kwi 2008, 11:04:49
Zbliża się termin podjęcia decyzji. Egzaminy dla gimnazjalistów tuż, tuż.
Podobno nadchodzą czasy (już są), gdzie liczyć się będą specjaliści.  Poszukiwani ludzie po szkołach zasadniczych, technikach i politechnikach. Mlodzi ludzie powinni o tym wiedziec.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Arya_na w 06 Kwi 2008, 15:50:55
Do ukli: A moge wiedziec jaki profil Cię interesuje???
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Arya_na w 06 Kwi 2008, 15:51:51
?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 06 Kwi 2008, 16:48:20
pewnie ten inny niż ścisły
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 25 Kwi 2008, 07:20:36
zwiedziłem wszystkie licea. w mojej ocenie 3 LO jest the best
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Wadim w 25 Kwi 2008, 08:11:08
wątpię jeno byś zwiedził SLO, a było the best  :D
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: independent w 25 Kwi 2008, 10:07:02
Wszystko zależy od tego do jakiej klasy się trafi i jaki skład nauczycieli się \"wylosuje\" Numer liceum nie ma większego znaczenia.
W każdej szkole są legendarni nauczyciele, którzy lubią i potrafią uczyć.
Niestety, w każdej są też sławni inaczej.
Wtedy trzeba uczyć się dla siebie, a nie dla nauczyciela, który nie wymaga. Uczyć się (samo)dzielnie lub, w trudniejszych przypadkach, na korkach.

Nie martwcie się dzieciaki, będzie dobrze :-)
Alleluja i do przodu  8)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajna w 25 Kwi 2008, 14:34:07
a to do diabła:)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: independent w 25 Kwi 2008, 14:59:41
Masz rację, Tajny :D
Lenistwo to pierwszy z  grzechów głównych, więc jest dalece prawdopodobne, że piekło ich kiedyś pochłonie za marnowanie cudzych talentów ;-)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajna w 25 Kwi 2008, 15:16:53
tak się zastanawiam, czy napisałaś to na poważnie?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Kesil w 25 Kwi 2008, 15:21:01
Wg mnie the best to niestety ale pierwsze.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: independent w 25 Kwi 2008, 16:20:30
Jak najpoważniej.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 26 Kwi 2008, 07:39:37
pierwsze jest poważne, ale czy najlepsze?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajna w 26 Kwi 2008, 15:41:31
jakim cudem katolicka szkoła może być dobra w XXI wieku?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: garret w 26 Kwi 2008, 15:55:41
Co do kształtowania psychiki u uczniów 1lo to moim zdaniem im bardziej coś chciano nam narzucić to tym bardziej my sie zapieraliśmy (mniej, albo bardziej), więc w sumie efekt wychowawczy był lepszy niż zamierzony, bo ludzie wyrabiali sobie własne zdanie na pewne tematy, co jest przecież bardzo ważne w życiu :)

Te powitania na apelach były faktycznie śmieszne i raczej nikt nie brał ich na serio ale treści tych apeli były pożyteczne, tzn. mówiono np. o maturach, studniówce itp.

Co do nauczycieli to większość przekazuje treści przedmiotów bardzo dobrze, chociaż jest kilku hmm... \"mało zorientowanych\" w temacie (mam tutaj na myśli pewnego \"historyka\" a także dwie panie anglistki po wykształceniu muzycznym).

A sam budynek jest bardzo klimatyczny i dla mnie w żaden sposób nie kojarzył się z psychiatrykiem czy też zakonem. Po prostu biały pasuje idealnie do tak starego budynku i na pewno prezentuje się lepiej niż żółty do wysokości 1,5m od podłogi a powyżej biały, tak jak w szpitalach. Przepraszam, że o takiej błahostce napisałem, ale przypomniały mi się te teksty na temat samego wyglądu mojego LO jak kończyłem gimnazjum.

Na koniec chciałbym jednoznacznie napisać, że polecam pierwsze liceum ogólnokształcące :)
Tytuł: czy są miejsca?
Wiadomość wysłana przez: jeno w 05 Lip 2008, 12:51:58
czy są jeszcze miejsca w suwalskich LO? Co innego pisza na www coinnego mowia w szkolach. Moze UM powinien sie w tej sprawie wypowiedziec.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: belfer w 05 Lip 2008, 16:22:58
A komu i po co? I tak jest ich za dużo - zawodówki czekają.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 05 Lip 2008, 18:51:45
czekaja-na przymusowych? z niewolnika nie ma.... slyszales o tym?

\"...za dużo...\" masz jakies na ten temat badania, opracowania, jakies kryteria?

podobno-wolny kraj!
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Były uczeń w 05 Lip 2008, 22:08:57
W mojej opinii polecam 3 LO miałem do czynienia również z I LO i nie miło wspominam te czasy. Wszyscy mówią, że tam dobra kadra, tak pewien nauczyciel, żeby nie reklamować go znał sie an swoim rpzedmiocie jak ja na fizyce jądrowej (wszyscy grali w karty itd.). Reszta niezbyt wysokich lotów intelektualnych, co owocowało tym, że uczniowie słynnego zakonu chodzili masowo na korki do nauczycieli z 3 LO. W trzcim dużym plusem jest tolerancja. Nie ma tam oceny twojego wyglądu (ubiór czy włosy), nie ma dyskryminacji (syn/ córka zwykłego \"robola\" czy lekarza lub dyrektora banku). Poziom z pewnością ma wyższy 3 LO (w tym roku 100% uczniów zdało maturę) większą renomę 1 LO
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 06 Lip 2008, 09:04:30
mam podobne zdanie na ten temat. 100% tez mowi samo za siebie.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajnapolska w 06 Lip 2008, 19:07:59
jak myślicie... z tytułem doktora nauk humanistycznych przyjmą mnie do pracy w 3 lo???
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 06 Lip 2008, 20:41:29
nawet z prof. - o ile vacat bedzie
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Masato w 08 Lip 2008, 20:06:36
Na pewno Ciebie nie przyjmą, tam trafiają tylko ludzi z małymi problemami psychicznymi, nie przytłaczającymi.  :D  Ja mam małe i się cieszę.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: vanillacat w 08 Lip 2008, 21:21:26
Tajna po doktoracie to lepiej zostan na uczelni :D
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 09 Lip 2008, 06:47:00
Biedni studenci....
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: agrawa w 14 Lip 2008, 13:37:00
Znacie może kogoś z LO nr 2 w Augustowie? Poszukuję informacji na temat tej szkoły-jak tam jest?
Z góry dziękuję!
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 15 Lip 2008, 16:04:44
II LO Augustów? - nie wiem!
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: jeno w 24 Lip 2008, 18:43:49
JUż WIEM!
II LO w A. mieści się z starym-wyremontowanym budynku przy wjeździe od strony Suwałk (po prawej stronie). Dyrektor szkoły to młody i sympatyczny człowiek. Szkoła robi bardzo pozytywne wrażenie. Nie wiem jak poziom, jak inne sprawy.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: meeg w 30 Lip 2008, 20:41:17
jesli chodzi o poziom nauki - z pewnością 3 LO jest najlepsze, coraz lepsze, świadczą o tym choćby wyniki tegorocznych matur, tylko w 3 LO wszyscy zdali
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Wiola w 01 Sie 2008, 08:04:27
Mam wrażenie, że - agrawa i jeno - pisali o II LO w Augustowie, a - meeg odpowiedziała mając na myśli III LO w Suwałkach.

Mysle, ze wieksze znaczenie ma ilosc absolwentow ktorzy dostali sie na studia (dzienne).
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: dok7 w 07 Sie 2008, 23:06:11
dziwne ze piszecie o Augustowie , jak temat jest \"Najlepsze liceum w Suwałkach to...\" , ale cóż...  III LO Suwałki - polecam :)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: gosc w 11 Maj 2009, 22:32:39
mam takie pytanie, pewnie naiwne ale chciałbym wiedzieć, czy w I LO jest możliwość nie chodzenia na religię?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Winston Wolf w 12 Maj 2009, 08:27:53
Rzeczywiście pytanie jest dość naiwne, oczywiście, że jest taka możliwość.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: LOCZEK(W)IGRY w 12 Maj 2009, 19:13:41
Jesli liceum w Suwałkach to tylko II :)
Lepszego jak dotąd nie wybudowano... z serdecznym pozdrowieniem dla wszystkich uczniów, wychowanków, absolwentów, pracowników oraz nauczycieli :)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajna w 12 Maj 2009, 23:07:30
Najgorsze liceum w Suwałkach to bez wątpienia IILO, najgorsi nauczyciele, uczniowie to banda z..., nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: LOCZEK(W)IGRY w 13 Maj 2009, 11:35:23
Zjebów to sobie w rodzinie poszukaj ;)

Byłas ? Widziałas ? Uczylas sie ? A moze Cie wyrzucili... a no tak poziom za wysoki - rozumiem boli  8)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Wadim w 13 Maj 2009, 14:02:55
tajna to chyba uczyła :lol:
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: tajna w 14 Maj 2009, 01:42:23
ja mówiłam o swoich czasach
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: olli w 19 Lut 2012, 17:53:10
Moje zdanie:
ILO- zakon, jadą tylko na opinii, najważniejsze hasła to: Bóg, dobroć, Bóg, kucie, Bóg, kucie i Bóg
IILO- średnie, nie ma ani wad, ani zalet, niczym specjalnym się nie wyróżnia, nauczyciele są raczej kiepscy
IIILO- najlepsze liceum w Suwałkach; dużo nauki, w miarę porządni nauczyciele, dużo tolerancji (możesz ogolić się na łyso czy zrobić zielonego irokeza, a nikt Cię za to nie ochrzani; w ILO już by Cię spalili za to na stosie) i fajna atmosfera
IVLO- śmiech na sali; to nie jest nawet liceum; koszamrne zaplecze dydaktyczne, słabi nauczyciele, bardzo słabi uczniowie; IVLO powinno zostać zlikwidowane
Takie jest moje zdanie. Oczywiście, każdemu podoba się co innego i należy to tylko uszanować (ewentualnie popłakać nad tym kimś z litości).
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: 8mile w 23 Mar 2012, 16:49:30
może ktoś jeszcze?

Tak od siebie - najbardziej interesuje mnie III lo (biol-chem)
Podobno jest to najtrudniejszy profil, to prawda?
Poza tym słyszałam, że nauczyciele kładą nacisk nawet na przedmioty nie rozszerzone.
Może ktoś się na ten temat wypowie?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Niewidzialna w 23 Kwi 2012, 19:19:06
Jaka jest obecna sytuacja w suwalskich liceach .Chciałabym pójść na mat-fiz-inf aczkolwiek jeszcze zastanawiam się gdzie . Najbardziej \"podpasowało\" mi III LO. Gdzie najlepiej iść na te ścisłe przedmioty rozszerzone. Po LO mam aspirację iść na Politechnikę Warszawską ogólnie coś ścisłego lub artystycznego (architektura) . Co byście mi poradzili ?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: eidera w 25 Kwi 2012, 14:09:59
Skończyłam profil biologiczno-chemiczny w III LO. Rzeczywiście jest to bardzo trudny profil ( tylko dla osób wytrwałych i tych co lubią się uczyć). Nauki jest okropnie dużo, również z przedmiotów nierozszerzonych. Nie miałam wogóle wolnego czasu, tylko nauka i nauka. Nie zmienia to jednak faktu, że nauczyciele z biologii i z chemii bardzo dobrze przygotują cię do matury. A tak poza tym profil jest bardzo CIEKAWY. Jestem zadowolona, że go wybrałam, ponieważ dowiedziłam się wielu rzeczy praktycznych w życiu.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Kakaka w 09 Mar 2013, 13:10:50
Wiatm!

Nie rozumiem ludzi, którzy nadają na II LO. Jestem tym oburzona! II LO jest najlepszą szkołą jaką znam. Oczywiście może nie jest taka dobra pod względem nauki jak III LO , ale nauczyciele są dobrzy i nie trzeba chodzić na korki bo się wszystko rozumie. Każda szkoła ma swoje wady i zalety. Ta, również je ma. Ale atmosfera w tej szkole jest niesamowita. Osobiście uważam, że jeśli ktoś się wybiera do tej szkoły to nie pożałuje. Nauki jest dużo, nauczyciele również są wymagający. Nie znam III LO ale uważam , że jest tylko odrobinę lepsze od II. To że jest połączone z gimnazjum nie oznacza, że jest gorsze od innych. Dyrekcja jest oddzielna i każdy zajmuje się swoimi sprawami. Jestem dumna z tego, że mogę się tam uczyć i niegdy nie zapomnę tych wspaniałych czasów. :)
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Ktos w 21 Mar 2013, 20:24:45
ja się zastanawiałem nad II i III LO i nie wiem gdzie lepiej .Wiem że w III w ch*j nauki a jak geniuszem nie jestem i nie to że nie chce się uczyć ,ale po prostu nie chcę rzucać się na głeboką wodę :D
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: Ktos w 21 Mar 2013, 20:30:12
już za miecha jest gimnazjalny egzamin a ja się jeszcze na szkołe nie zdecydowałem :P
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: krzychu@10 w 26 Mar 2013, 16:18:45
Nie rozumiem gościa (nie będę pisał kto  to),który ma pretensje do kościoła katolickiego ,wiem że nie jest to temat ,ale kościół bierze pieniądze bo potrzebuje. tylko z tacy mają co jeść kapłani,ogrzewanie kościołą kosztuje itp.Jeśli ktoś komentuje jakieś zachowanie lub zły sposób działania jakiejś instytucji do niech dopisuje ,że to jego zdanie bo  każdy ma swoje (chodzi o to by nie obrażać wiary innych ludzi lub ich poglądów)

pzdr
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: zenek7 w 12 Kwi 2013, 20:14:19
Odnośnie I LO to wielokrotnie spotkałem się z opinią, że tam nauczyciele nie przemęczają się bo dostają najlepszą młodzież. Słyszałem też, że większość uczniów chodzi na korepetycje bo bez tego ani rusz.

Czy to prawda?
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: ewa w 16 Kwi 2013, 20:18:13
Prawda. Niestety niektórzy z nich nie robią tak naprawdę nic. Moja córka spędziła tam trzy bezsensowne lata. Uczyła się tylko matematyki. Uważam, że lepszym wyborem jest trzecie LO. Porządnie i bez ceregieli
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: zdegustowana w 29 Maj 2013, 07:48:49
Prawda jest taka, żeby nie sugerować się tym, iż:\"w ILO wszyscy chodzą na korki, nie stać mnie na to\". Również wzięłam to pod uwagę, a potem żałowałam przez 3 lata. To bujda. Uczyłam się w 3 LO i na palcach można było policzyć osoby, które NIE chodziły na dodatkowe, płatne lekcje. Często zdarzały się nawet przypadki, gdzie uczniowie pobierali korepetycje aż z trzech przedmiotów jednocześnie. Moim zdaniem polityka szkoły jest beznadziejna. Dwa pierwsze lata nauki to totalny wycisk, nic tylko książki (szczególnie 2ga klasa). Kiedy dochodzi się do maturalnej klasy nagle ilość pracy zmniejsza się o połowę. Wtedy, jeśli ktoś chce dobrze zdać maturę musi się sam mobilizować, bo nauczyciele pasują. W 3ciej klasie uczniowie są już wypompowani poprzednimi latami i niewiele z nich jest w stanie uczyc sie systematycznie na własną rękę.
Jeśli chodzi o tę cała propagandę na temat wolności wyglądu, to tak, zgadza się. Jednak z doświadczenia wiem, że jeśli ktoś chce się malować, to będzie się malował, a ci którzy nie chcą to nawet w 3lo nie będą.
Trzecie to szkoła, w którym panuje masakryczny wyścig szczurów. Na pierwszym miejscu pomiędzy nauczycielami, innymi szkołami, a potem przenosi się to na uczniów. Nie przynosi to zamierzonych efektów, a jedynie psuje atmosferę panującą w szkole. Właściwie to większość moich znajomych czekało tylko na dzień, w którym zakonczą edukację w tej placówce.
Mój apel: nie wybierajcie szkoły sugerując się poziomem nauczania. Wszędzie można nauczyć się tyle samo, tylko w różnych miejscach, różnym kosztem. Ja ze swojej strony nie polecam tej szkoły, jestem świeżą absolwentką. Jest kilku ciekawych i kompetentnych nauczycieli, pedagogów, jednak bilans zysków i strat w moim przypadku jest ujemny. Dziękuję za uwagę.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: IamhungryAmy w 06 Gru 2013, 20:36:43
Nie rozumiem was ludzie. jak możecie wypowiadać się o wszystkich szkołach skoro się w nich nie uczyliście?! 3Lo i 1Lo od zawsze się nie dogadywały. Mówię tu w ogóle szkoły. Ja np uczę się w 1 ale mam przyjaciółkę w 3. Ci którzy mówią, że 1lo jest katolickie, nauka, modlitwa, nauka, religia itp. najprawdopodobniej się tam nie uczyli a swoja opinię ukształtowali jedynie na plotkach. Prawda religia jest ceniona przez nauczycieli ale w tej szkole jest główne stawianie na pamięć i patriotyzm, dbają, żeby wykształcić w uczniach godne postawy przyszłych patriotów. Możesz się ogolić na łyso, chodzić zgarbiony w dresach, pomalować włosy czy paznokcie.. żaden problem, na początku napominają tylko, ze to jak wyglądamy odzwierciedla nas i naszą postawę do szkoły itd. Szkoła jest fajna a ludzie najczęściej serdeczni i uprzejmi. Wiadomo, zależy na kogo trafisz. Ja w kl trafiłam na 3 fronty: wredne snobki (conversy, amon-ra, och i ach, kosmetyki i wg wg wg), uprzejmi i mega aktywni d, którzy się non stop udzielają, no i sportowcy.
Jeżeli pod względem nauki: nauczyciele.. zależy na kogo trafisz. Na Edb będziesz siedziała i nic nie robiła a na polskim srała w majtki, żeby tylko cię nikt do odpowiedzi nie wziął. Jedno jest pewne: jeżeli się chcesz rozwijać pod kątem informatycznym, humanistycznym czy ekonomicznym(ekonomia, zarządzanie) ta szkoła jest dla Ciebie. Te profile są mega rozwinięte i naprawdę niezłe. Za to jeżeli wybierasz się na biol- chem nawet nie patrz na 1lo. Z dwóch klas biol- chem dostają się co roku 3-4 os na medycynę itp. Chemię prowadzi banalna nauczycielka a na bioli będziesz się denerwowała na facetkę i nic nie skminisz (mała, wredna, uważa że wszystko- nawet co nowe- powinniśmy już dawno umieć i wiedzieć, a jeżeli tego nie wiemy to jesteśmy debilami). Biol- chem? Idź do 3 Lo.
Tytuł: Re: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: administrator w 09 Wrz 2016, 12:10:01
Nowa odsłona forum.


Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na serwis@suwalki.info .
Tytuł: Odp: Najlepsze liceum w Suwałkach to...
Wiadomość wysłana przez: leilei1 w 11 Cze 2018, 09:57:05
chenlina20180611
ysl makeup (http://www.yslmakeup.us)
lululemon (http://www.lululemon.in.net)
harry winston jewelry (http://www.harrywinstonjewelrys.com)
chloe handbags (http://www.chloehandbags.us)
ferragamo belt (http://www.shopbrandbelts.com)
sophia webster shoes (http://www.sophiawebstershoes.us)
swarovski rings (http://www.swarovskirings.us.com)
jordan 3 (http://www.jordan3.us)
tommy hilfiger polo shirts (http://www.tommyhilfigerpoloshirts.us.com)
nike outlet online (http://www.nikeoutletonline.net)
versace clothing (http://www.versaceclothing.com)
linda farrow sunglasses (http://www.lindafarrowsunglasses.com)
jordan 6 (http://www.jordan6.us)
chrome hearts jewelry (http://www.chromeheartsjewelry.us.com)
tiffany rings (http://www.tiffanyrings.us.com)
monster headphones (http://www.monsterheadphones.us.com)
babyliss pro nano titanium (http://www.babylissproshop.us.com)
jordan 31 (http://www.jordan31.org)
jordan 32 (http://www.jordan32.us)
bottega veneta sunglasses (http://www.bottegavenetasunglasses.com)
armani jeans (http://www.armanijeansoutlet.com)
tiffany co (http://www.tiffanyco.org)
persol sunglasses (http://www.persolsunglasses.us.com)
ferragamo belts (http://www.ferragamobelts.com)
new balance (http://www.newbalancestore.us.com)
jordan 8 (http://www.jordan8.us.com)
tom ford sunglasses (http://www.tomfordsunglasses.us.com)
james harden jerseys (http://www.jameshardenjerseys.com)
kobe 12 (http://www.kobe12.org)
gentle monster sunglasses (http://www.gentlemonstersunglasses.us)
chi flat iron (http://www.chiflat-iron.us.com)
chanel outlet (http://www.chaneloutlet.in.net)
calvin klein jeans (http://www.calvinkleinjeans.us.com)
curry 5 (http://www.curry5shoes.us.com)
yves saint laurent sunglasses (http://www.yvessaintlaurentsunglasses.com)
paul george shoes (http://www.paulgeorge.us.com)
kd 10 (http://www.nikekd10.us.com)
manolo blahnik (http://www.manoloblahnik.name)
tom brady jerseys (http://www.tombradyjerseys.us.com)
alexander mcqueen (http://www.alexandermcqueenhandbags.com)
nike store (http://www.nikestore.org.uk)
clarisonic (http://www.clarisonic.us.com)
onitsuka tiger shoes (http://www.onitsukatigershoes.us.com)
kd 8 (http://www.nikekd8.com)
teva sandals (http://www.tevasandals.us.com)
dior sunglasses (http://www.diorsunglasses.com)
russell wilson jerseys (http://www.russellwilsonjerseys.us)
burberry sunglasses (http://www.burberrysunglasses.us)
lebron 14 (http://www.lebron14.org)
chanel outlet (http://www.discount-chanel.com)
huf clothing (http://www.hufclothing.us)
russell westbrook shoes (http://www.russellwestbrook.us.com)
supra shoes (http://www.supra.us.org)
lebron james jerseys (http://www.lebronjamesjerseys.us.com)
converse (http://www.converse.us.org)
barbour jackets (http://www.barbourjacketssale.us.com)
ysl handbags (http://www.ysl.us.com)
kobe 11 (http://www.kobe-11.com)
hermes uk (http://www.hermesuk.me.uk)
mikimoto jewelry (http://www.mikimotojewelry.com)
dyson hair dryer (http://www.dysonhairdryer.us.com)
pelikan pens (http://www.pelikanpens.us.com)
ray ban (http://www.rayban.nom.co)
levi's jeans (http://www.levisjeans.us.com)
nike flight bonafide (http://www.nikeflightbonafide.us)
bulgari jewelry (http://www.bulgarijewelry.us.com)
g-star jeans (http://www.g-starjeans.us.com)
cartier sunglasses (http://www.cartiersunglasses.com)
reebok classic shoes (http://www.reebokclassicshoes.us.com)
lebron ambassador 10 (http://www.lebronambassador10.us.com)
lebron soldier 9 (http://www.lebronsoldier9.org)
soldier 11 (http://www.soldier11.com)
ferragamo handbags (http://www.ferragamohandbags.com)
skechers sandals (http://www.skecherssandals.us.com)
freshjive clothing (http://www.freshjiveclothing.com)
champion clothing (http://www.championclothing.us.com)
lebron soldier 10 (http://www.lebronsoldier10.com)
abercrombie and fitch (http://www.abercrombieandfitch.us.com)
designer sunglasses (http://www.designersunglassesplus.com)
guess handbags (http://www.guesshandbags.us)
ghd hair straighteners (http://www.ghdhair.us.com)
basket nike (http://www.basketsnike.fr)
nike dunks sb (http://www.nikedunksb.us)
dolce and gabbana sunglasses (http://www.dolceandgabbanasunglasses.com)
marcelo burlon (http://www.marceloburlon.us.com)
nike shoes (http://www.nike-shoes.ca)
saucony shoes (http://www.sauconyshoes.us.com)
calvin klein outlet (http://www.calvinkleinoutlets.us.com)
kd 10 elite (http://www.kd10elite.us)
nike hyperdunks (http://www.nikehyperdunks.com)
dak prescott jerseys (http://www.dakprescottjerseys.us)
isabel marant shoes (http://www.isabelmarantshoes.us)
nike kyrie 2 (http://www.nikekyrie2.com)
tiffany jewelry (http://www.tiffanyjewelrybracelet.us.com)
miu miu sunglasses (http://www.miumiusunglasses.com)
mac cosmetics (http://www.maccosmetics.org.uk)
mulberry handbags (http://www.mulberryhandbags.us.com)
parajumpers jackets (http://www.parajumpersjackets.us.com)
philipp plein outlet (http://www.philipppleinoutlets.us.com)
mac makeup (http://www.macmakeup.org.uk)
bvlgari sunglasses (http://www.bvlgarisunglasses.com)
jimmy choo sunglasses (http://www.jimmychoosunglasses.us)
gucci outlet (http://www.gucci-outletonline.us.org)
versace sunglasses (http://www.versacesunglasses.us)
hollister outlet (http://www.hollisteroutletonline.us.com)
x-large clothing (http://www.x-largeclothing.com)
nike outlet (http://www.nikeoutletstoreonline.org)
giannis antetokounmpo jerseys (http://www.giannisantetokounmpojerseys.us)
replica watches (http://www.replicawatches.in.net)
supreme clothing (http://www.supremeclothing.me.uk)
balmain jeans (http://www.balmainjeans.us)
tiffany jewelry (http://www.tiffanyjewelry.in.net)
diesel jeans (http://www.dieseljeans.us.com)
prada sunglasses (http://www.pradasunglass.us.com)
kevin durant shoes (http://www.kevin-durantshoes.us.com)
the hundreds clothing (http://www.thehundredsclothing.com)
vetements clothing (http://www.vetementsclothing.com)
puma outlet (http://www.pumasoutlet.us.com)
burberry clothing (http://www.burberryclothing.com)
moose knuckles jackets (http://www.mooseknucklesjackets.us.com)
kevin durant jerseys (http://www.kevindurantjerseys.us)
tory burch sandals (http://www.toryburchsandals.us.com)
lacoste jeans (http://www.lacostejeans.com)
dsquared2 outlet (http://www.dsquared2outlet.us.com)
alife clothing (http://www.alifeclothing.us)
insanity (http://www.insanity.us.com)
dior handbags (http://www.diorhandbags.us.com)
under armour shoes (http://www.underarmourshoes.in.net)
carrera sunglasses (http://www.carrerasunglasses.us)
arc'teryx jacket (http://www.arcteryxjackets.us.com)
keen sandals (http://www.keensandals.us.com)
karen millen (http://www.karenmillen.us.com)
dsquared2 jeans (http://www.dsquared2jeans.us)
basketball jerseys (http://www.basketballjerseys.us.com)
ralph lauren jeans (http://www.ralphlaurenjeans.us)
woolrich jackets (http://www.woolrichjackets.us.com)
ray ban wayfarers (http://www.raybanwayfarer.us.org)
maui jim sunglasses (http://www.mauijimsunglasses.us.com)
pandora jewelry (http://www.pandorajewelrys.ca)
carson wentz jerseys (http://www.carsonwentzjerseys.us.com)
fossil handbags (http://www.fossilhandbags.us)
kyrie 4 (http://www.kyrie4store.us.com)
chopard jewelry (http://www.chopardjewelrys.com)
ferragamo shoes (http://www.ferragamoshoes.us)
givenchy bags (http://www.givenchybags.us.com)
omega watches (http://www.omega.in.net)
curry 3 (http://www.curry3.us.com)
jimmy choo (http://www.jimmychoo.us.com)
jordan 9 (http://www.jordan9.us)
gucci handbags (http://www.guccihandbags.in.net)
adidas soccer (http://www.adidassoccer.us.com)
steph curry jerseys (http://www.stephcurryjerseys.com)
nike canada (http://www.nikecanadaoutlet.ca)
jordan 14 (http://www.jordan14.us)
armani handbags (http://www.armanihandbags.us)
hermes jewelry (http://www.hermesjewelrys.com)
bally shoes (http://www.ballyshoes.us)
pasotti ombrelli (http://www.pasottiombrelli.us)
snapback hats (http://www.snapbackhats.us.com)
basket store (http://www.basketsstore.fr)
tory burch shoes (http://www.tory-burchshoes.us.com)
ray ban (http://www.ray-ban.me.uk)
versace bags (http://www.versacebags.us.com)
vans (http://www.vans.us.org)
beats pills (http://www.beatspills.us.com)
jordan for kids (http://www.jordanforkids.us.com)
insanity workout (http://www.insanityworkout.in.net)
nobis jackets (http://www.nobisjackets.us.com)
lululemon sale (http://www.lululemonsale.us.com)
curry 2 (http://www.curry2.us.com)
kd 9 (http://www.kd9.us)
oakley sunglasses (http://www.oakleysunglasses.ru)
nicholas kirkwood (http://www.nicholaskirkwood.us.com)
nike air max (http://www.maxairnike.us.com)
nine west (http://www.ninewest.us.com)
adidas crazy (http://www.adidascrazy.us)
jordan clothing (http://www.jordanclothing.us)
furla handbags (http://www.furlahandbags.us)
ralph lauren (http://www.ralphlaurenfactorystore.us.com)
curry 4 (http://www.curry-4shoes.us.com)
prada sunglasses (http://www.brandsglasses.com)
abercrombie outlet (http://www.abercrombieoutlet.in.net)
kristaps porzingis jerseys (http://www.kristapsporzingisjerseys.us)
victoria's secret (http://www.victoriassecret.us.com)
lebron 13 (http://www.lebron13.org)
antonio brown jerseys (http://www.antoniobrownjerseys.com)
jordan 4 (http://www.jordans4.us.com)
jordan 13 (http://www.jordans13.us.com)
kobe 10 (http://www.kobe10.us)
a bathing ape (http://www.abathingape.us)
chanel handbags (http://www.chanelhandbags.com.co)
air foamposite (http://www.airfoamposite.us)
bose headphones (http://www.boseheadphones.us.com)
air more uptempo (http://www.airmoreuptempo.us.com)
golden goose shoes (http://www.goldengooseshoes.us.com)
aaron rodgers jerseys (http://www.aaronrodgersjerseys.us)
police sunglasses (http://www.policesunglasses.us)
jordan 2 (http://www.jordan2.us)
lee jeans (http://www.leejeans.us.com)
fendi sunglasses (http://www.fendisunglasses.us)
air zoom pegasus (http://www.airzoompegasus.us)
marc jacobs bags (http://www.marcjacobsbags.us.com)
ghd hair straighteners (http://www.ghdhair.me.uk)
jerseys from china (http://www.jerseys-fromchina.us.com)
kyrie irving jerseys (http://www.kyrieirvingjerseys.com)
givenchy jewelry (http://www.givenchyjewelry.com)
philipp plein outlet (http://www.philipp-pleinoutlet.com)
lebron 15 (http://www.lebron15.name)
omega watches (http://www.omegawatches.us.org)
armani sunglasses (http://www.armanisunglasses.us)
bape clothing (http://www.bapeclothing.us)
10 deep clothing (http://www.10deepclothing.us)
ferragamo sunglasses (http://www.ferragamosunglasses.us)
spalding basketball (http://www.spaldingbasketball.us)
visconti pens (http://www.viscontipens.us.com)
russell westbrook jersey (http://www.russellwestbrookjerseys.us)
chloe sunglasses (http://www.chloesunglassess.com)
yoga pants (http://www.yoga-pants.us.com)
jordan 7 (http://www.jordan7.us.com)
soccer jerseys (http://www.soccerjersey.us.org)
jbl speakers (http://www.jbl.us.com)
dolce and gabbana (http://www.dolceandgabbana.org.uk)
nike air trainers (http://www.nikeairtrainers.me.uk)
jordan 10 (http://www.jordan10.us)
tiffany and co (http://www.tiffanyandcojewelry.us.com)
chenlina20180611