Majątek.

Zaczęty przez Urszula197, 15 Sie 2019, 23:47:00

« poprzedni - następny »

Urszula197

Czy będąc w związku małżeńskim i nie posiadając rozdzielności majątkowej jest możliwość nabycia nieruchomości (z własnych środków jednego z nich) która byłaby wyłącznie jego własnością ?

Mirka0007

Niestety nie ma takiej mozliwosci. Ja bedąc w związku małżeńskim zeby kupic mieszkanie i żeby było tylko moje musiałam podpisać u notariusza umowę majątkową małżeńską - tak to sie nazywa. To niestety koszt ale masz pewnosc że w razie różnych zawirowań życiowych mieszkanie bedzie tylko twoje.
Pozdrawiam.

Zet-7

Orzeczenia Sądów jednoznacznie wskazują ze nabycie nieruchomości w trakcie trwania wspolwlasnosci majatkowej malzenskiej gdzie w ksiedzie wieczystej jako właściciel jest wpisany tylko małżonek który kupił nieruchomość oznacza że prawnie prawo do nieruchomości mają obydwoje małżonków! Mirka0007 pisze o "intercyzie", ale nie uwzględnia innego faktu, że zakupiła zapewnie mieszkanie z pieniędzy z wynagrodzenia za prace, gdzie takie wynagrodzenie jest majątkiem wspólnym stad i tak mieszkanie należy prawnie do obu współmałżonków. Jedynie jeśli kupiła mieszkanie z wygranej/darowizny/spadku (imiennego) oraz jej małżonek zezwolił na to aby kupiła mieszkanie (pod intercyza się podpisal) to tylko wtedy ma do mieszkania jako jedyna prawo.

Mirka0007

Odpowiadając na wątpliwości poprzednika muszę powiedziec że kupiłam mieszkanie za pieniążki z darowizny.  Nie były to pieniądze z wspólnie zarobionych środków. Jak się później okazało decyzja o sporządzeniu majątkowej umowy małżeńskiej było jedną z najlepszych moich decyzji. Pozdrawiam.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jaki mamy rok?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć