Płacenie alimentów

Zaczęty przez erbelka, 14 Maj 2019, 12:45:44

« poprzedni - następny »

erbelka

14 Maj 2019, 12:45:44 Ostatnia edycja: 20 Maj 2019, 14:26:56 by erbelka
Hej, jesteśmy z mężem po rozwodzie, mamy 3letnią córeczkę. Mąż (w sensie były) nie chce płacić alimentów, grozi nawet że wybierze się do sądu i udowodni mi że nie musi płacić. Jak to właściwie jest? Myślałam że skoro rozwód był z jego winy, to ma obowiązek płacić, a tu wychodzi na to że przyda mi się dobry prawnik https://www.i-kancelaria.pl/o-kancelarii/. Poradźcie.

77

Hej,
Rozwód i przyznanie opieki nad dzieckiem to jedno a płacenie alimentów to odrębna sprawa. Oczywiście, że należą ci się pieniądze na dziecko. Jak będziesz potrzebować wskazówek jak to zrobić to pisz.  :D

Jaaaaaaaa

Musi płacić i łaski nie robi.

...

Złóż pozew o zasadzenie alimentów na rzecz dziecka do Sądu Rejonowego w Suwałkach III Wydział Rodzinny i Nieletnich. Weź prawnika, nie zaluj kasy, ponieważ w pozwie złóż o zasadzenie kosztow na rzecz męża (pozwanego), itd. Sąd przyzna Tobie oczywistą rację więc sprawę wygrasz a kosztami za Twego adwokata obciąży Sąd Twego męża więc kasa się zwróci. Jeśli rozwód był z jego winy również możesz wnosić o alimenty dla siebie. Na dziecko co oczywiste Sąd alimenty od ojca dziecka przyzna.

grocha

Nie czekaj tylko sama składaj wniosek do sądu. Jak z winy cwaniaczka to prócz alimentów na dziecko co oczywiste jeszcze i tobie przyznają. Weź prawnika i tak jak ktoś wyżej pisał wydoj pana z kasy.

Mis11

Kasa kasa i jeszcze raz kas

....

Kilka minut przyjemności a kasa latami palcona.... jednak oczywiste że kasa na alimenty jest obowiazkowa. Jak nie udało się parze to teraz  należy razem ale osobno koszta wychowania pokrywać więc jak matce opieka nad dzieckiem przyznana (czy tam się porozumieli) to ojciec dziecka ma obowiązek pokryć koszta wychowania a jak nie to ojca dziecka "do pierdla". Dziecko nie może być ofiarą widzimisię rodziców.

Jaaaaaaaa

Prawnik tu niepotrzebny wystarczy złożyć wniosek do sądu o alimenty na siebie i dziecko a sąd przyzna alimenty.

goas 44321

Sprytnie zapomniałaś napisać czy to ojciec czy tylko były mąż i bankomat.

Jaaaaaaaa

Co ma piernik do wiatraka czy to ważne czy mąż czy ojciec musi płacić na swoje dziecko. Państwo nie będzie finansować tatusia, a jeśli nawet tatusiowi będą rosły długi do kolan.

goas 44321

Piernik do wiatraka ma tyle, że mąż może wcale nie jest ojcem, ale jest bankomatem.

Jaaaaaaaa

Jakby nie był ojcem nie byłby bankomatem proste. A dla swojego dziecka musi być bankomatem.

goas 44321

Badania genetyczne dowodzą że do kilkunastu % mężów wychowuje nie swoje dzieci - i żeby nie było - nie są tego świadomi.
Nie takie to proste.

nutelka

Jakby nie był ojcem to pewnie nie musiałby płacić. Jednak skoro jest ojcem i ma dziecko to nie ma wyjścia. Musi ponosić związane z tym konsekwencje. Szczególnie,ze jeśli tak jak piszesz był rozwód o winie ( w przypadku rozwodu o winie mogłaś tak poza tym starać się o alimenty na siebie jesli mialaś problemy ze znalezieniem pracy oraz jeśli Twój stan życia sie pogorszył).

Straszyć to sobie każdy może ale niekoniecznie coś uzyska. Polecam tak jak tutaj powyżej radzą skontaktowanie się z dobrym radcą prawnym.

eisss

Z tą odsiadką za alimenty tez nie jest takie proste...

 

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Podaj wynik działania: 1.+.1:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć